Trzej mężczyźni zatrzymani w związku z napadem na bank w Łomiankach nie mają związku z tym przestępstwem. Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter RMF FM, dwaj z nich mają jednak bardzo bogatą policyjną kartotekę. Policja wciąż poszukuje sprawców, którzy skradli 200 tys. zł. Opublikowali zdjęcia sprawców z materiału z monitoringu.

Pieniądze znalezione przy zatrzymanych wciąż są w depozycie policyjnym. Nieoficjalnie reporter RMF FM ustalił, że zabezpieczona suma jest wyższa niż skradziona z banku.

Jeden z zatrzymanych to cudzoziemiec. Został zatrzymany po informacji od jednego z kierowców. Zauważył on, jak mężczyzna przepakowuje w samochodzie z reklamówki do kieszeni znaczne ilości banknotów.

Dwaj pozostali zatrzymani także zostali namierzeni po informacji od innego kierowcy, który zbliżał się do policyjnej blokady ustawionej po napadzie na bank. Kierowca zauważył samochód z dwoma osobami, który na widok patrolu zawrócił, pojechał pod prąd i zaczął uciekać. Tych mężczyzn zatrzymano w Czerwińsku na Mazowszu. Po przesłuchaniach okazało się, że także oni nie mieli nic wspólnego z napadem. Wiadomo jednak, że już wcześniej wchodzili w konflikt z prawem.

Po przesłuchaniach wszyscy trzej zatrzymani zostali wypuszczeni na wolność.

Do napadu doszło we wtorek 25 sierpnia o godzinie 8.33 w Łomiankach, przy ulicy Warszawskiej. Sprawcy weszli do banku, zastraszyli pracowników i ukradli pieniądze. Następnie wsiedli do samochodu i odjechali ulicą Wiślaną w kierunku ulicy Rolniczej.

Policjanci poszukują dwóch mężczyzn w wieku od 25 do 30 lat, wzrostu około 180 cm, normalnej budowy ciała. Ubrani byli w czarne garnitury, białe koszule, ciemne buty. Obaj mieli założone okulary przeciwsłoneczne, a na głowach ciemne peruki. Sprawcy odjechali samochodem koloru szarego lub srebrnego starego modelu (z relacji świadków wynika, że może to być daewoo, opel lub ford).

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn lub posiadają jakiekolwiek informacje, które mogą przyczynić się do ich zatrzymania, proszone są o kontakt ze stołecznymi policjantami pod numerem telefonu 22 603 65 59  lub z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 lub 112.

(mpw)