​W krakowskim szpitalu "Ujastek" powstało pierwsze w Polsce Szpitalne Kino Letnie. Pacjentki razem z rodzinami w czasie wakacje będą mogły na leżakach w ogrodach oglądać relaksujące filmy.

Idea kina letniego jest częścią realizowanego w naszym szpitalu projektu wsparcia ciężarnych i ich rodzin. Wybraliśmy repertuar, który pomoże naszym pacjentkom i ich partnerom na chwilę relaksu - mówi Justyna Kaźmierczak, psycholog w szpitalu "Ujastek".

W warunkach szpitalnych trudniej jest zachować optymizm. Aktywność jest ograniczona i pozostaje mnóstwo czasu na myślenie, które może wprawiać w ruch błędne koło lęku, napięcia i silniej odczuwanych dolegliwości fizycznych. Dlatego tak ważna jest każda możliwość relaksu i oderwania się od szpitalnej rzeczywistości, poczucia się choć trochę jak w domu, za którym pacjentki tak tęsknią
- podkreśla z kolei dr Sylwia Koryga, zastępca ordynatora oddziału ginekologii i patologii ciąży w Szpitalu "Ujastek".

Co więcej, wyniki badań potwierdzają, że dziecko przed narodzeniem reaguje na nastroje matki.

Premierowy pokaz w kinie zaplanowano na 30 lipca. W projekcie weźmie udział ok. 40 pacjentek z rodzinami, a także lekarze, położne i szpitalny psycholog. Szpital planuje także kolejne seanse.

Materiały prasowe/abs