​Najnowocześniejszy rezonans magnetyczny pomaga w leczeniu i diagnozowaniu pacjentów Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie. Urządzenie jest tak ciche, że w trakcie badań chorzy nie muszą już używać zatyczek i słuchawek do tłumienia hałasu.

Praca urządzenia jest prawie bezgłośna. Przy tym urządzeniu, 90 procent tych odgłosów akustycznych, a one są bardzo stresujące, przeszkadzające i nie do zniesienia przez niektóre osoby, 90 procent jeżeli jest zlikwidowanych, to to jest duży komfort badań - podkreśla w rozmowie z reporterem RMF FM dyrektor szpitala Andrzej Kosiniak-Kamysz.

Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, pacjent nie musi też przed badaniem otrzymywać kontrastu. Ktoś, kto jest uczulony na kontrast lub ktoś, kto ten kontrast źle znosi, choćby przy powikłaniach, przy niewydolności nerek, teraz może mieć też to badanie wykonane - dodaje dyrektor.

Nowy rezonans magnetyczny będzie mógł być używany nawet przez całą dobę. Placówka stara się także o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, aby można było badać pacjentów spoza szpitala.

(MRod)