Skład mieszanki studenckiej: orzechy ziemne, laskowe, nerkowce, rodzynki i....kawałki szkła. Taką zawartość miało jedno z opakowań mieszanki produkowanej przez Aromat Snack z Trójmiasta. Jeden z naszych słuchaczy niestety zdążył pogryźć i połknąć kawałek szkła. Zranił sobie język i podniebienie. Kawałki szkła to nie nasza wina - broni się producent, ale po interwencji RMF FM zapowiada wycofanie produktu ze sklepów.

Lekarz, do którego zgłosił się nasz słuchacz, nie dał gwarancji, że na tych niegroźnych obrażeniach się skończy:

Firma, z którą skontaktował się pan Piotr, zaproponowała wyciszenie sprawy w zamian za pieniądze. Mężczyzna nie chciał się na to zgodzić, bo jak mówi, woli ostrzec innych i planuje pozwać firmę do sądu, aby nie zdarzyło się znowu w przyszłości, że kupi inny produkt z nieznaną zawartością:

Mieszanka zniknie ze sklepów

Producent mieszanki studenckiej, w której nasz słuchacz oprócz orzechów i rodzynków znalazł kawałki szkła, wycofa jednak tę partię produktu ze sklepów. Wcześniej przedstawiciel firmy twierdził, że nie jest to potrzebne.

Jeśli wierzyć przedstawicielom firmy, w sklepach pozostały tylko śladowe ilości opakowań mieszanki studenckiej. Prezes Aromat Snack twierdzi, że pechowa partia to efekt produkcji z jednego dnia, 10 września i zdecydowana większość do tego czasu na pewno już się sprzedała.

Niemniej jednak, inspektorzy sanepidu, gdy tylko otrzymają oficjalne zgłoszenie, natychmiast pojawią się w sklepach. W dwóch, trzech torebkach coś takiego się znalazło. Jeżeli winnych nie będzie, sprawa się skończy na tym, że wycofają jakąś partię, zostaną upomnieni, ostrzeżeni, a jeżeli tego szkła będzie więcej, trzeba będzie taki zakład zamknąć - tłumaczy Wiesław Rozbicki z mazowieckiego sanepidu:

Najważniejsze, by każdy taki przypadek zgłaszać odpowiednim służbom, nie odpuszczać. Tylko w ten sposób można zmusić producentów, by należycie dbali o jakość.

A nasz słuchacz, który dał się „naciąć” na mieszankę studencką, wciąż czeka na oficjalną odpowiedź od firmy. My podajemy nr serii feralnej partii, bo nie ma żadnej pewności, że szkło znalazło się tylko w jednym opakowaniu. Mieszanka studencka, seria 10.09.P09