Sześć osób zostało niegroźnie rannych w wypadku, do którego doszło w piątek wieczorem na drodze krajowej nr 1 w Romanowie niedaleko Częstochowy. Ruch w miejscu wypadku był utrudniony w obu kierunkach do późnego wieczora.

Na jezdni w kierunku Łodzi i Warszawy zderzyło się pięć samochodów - dwie ciężarówki, dwa auta osobowe i bus. Wśród sześciorga poszkodowanych jest dziecko. Ranni trafili do częstochowskich szpitali; nie ma niebezpieczeństwa dla ich życia i zdrowia.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że wypadek zapoczątkowały problemy z hamulcami w jadącej w kierunku Warszawy ciężarówce. Po zahamowaniu samochód stanął w poprzek drogi. Następnie uderzyły w niego kolejne nadjeżdżające auta.

Krótko po wypadku droga w kierunku Warszawy była zablokowana, szybko jednak udało się przywrócić ruch dzięki zdemontowaniu barier oddzielających od siebie obie jezdnie. Dzięki temu ruch aut osobowych odbywa się jezdnią w kierunku Katowic, po jednym pasie w każdą stronę. Natomiast ciężarówki kierowane były objazdem przez Myszków i Woźniki.

(jad)