Szczecińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w piątek uciekł z komisariatu, gdzie miało odbyć się jego przesłuchanie. Był on wcześniej przyłapany na jeździe pod wpływem alkoholu. Policja zdawkowo informuje, że mężczyzna został zatrzymany dziś rano na terenie Szczecina.

W dniu 18 listopada br. w godzinach porannych na terenie Szczecina, w wyniku pracy szczecińskich policjantów zatrzymany został mężczyzna, który w miniony piątek 15.11.2019 r. oddalił się z komisariatu podczas wykonywanych z nim czynności służbowych - poinformował zespół prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Mężczyzna został przewieziony do komisariatu, gdzie będzie przesłuchany. Bliższych informacji policja nie udziela, zasłaniając się dobrem śledztwa. Cały czas trwa wewnętrzne postępowanie, które ma wyjaśnić, jak skutemu kajdankami mężczyźnie udało się opuścić komisariat. Zorganizowana za zbiegiem obława i blokady dróg na wiele godzin sparaliżowały w piętek ruch samochodowy w Szczecinie.

Mężczyzna, zatrzymany w czwartek za jazdę pod wpływem alkoholu, miał być w piątek przesłuchiwany przez policjantów Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście. Skutemu kajdankami mężczyźnie udało się uciec z komisariatu i uniknąć przesłuchania.

W piątek przez kilka godzin po ucieczce mężczyzny, na drogach, głównie tych prowadzących do i ze Szczecina, policjanci rozstawili posterunki kontrolno-blokadowe. Informując o jego ucieczce policja uspokajała, że nie jest to groźny przestępca.