Strażacy przyznają, że na szczęście na razie nie było poważnych interwencji. Meteorolodzy ostrzegają jednak, że z wiatrem wiejącym w porywach nawet do 80 km na godzinę już nie ma żartów. Kierowcy powinni uważać, gdzie parkują samochody, unikać postojów pod drzewami i pod balkonami. Mieszkańcy niech też sprawdzą, czy nie pozostawili za oknem czegoś niezabezpieczonego. Wiać będzie co najmniej do godziny 18. Do południa mogą też jeszcze wystąpić ulewy zwłaszcza w północnej części województwa.
Bardzo mocno wieje także w Łódzkiem, ale po południu ma wiać jeszcze mocniej - ostrzegają synoptycy.