Właściwie w całej Polsce będzie dziś padać i grzmieć. Nad północną i północno-zachodnią częścią kraju możliwe gradobicie - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy wydali także ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami dla województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i opolskiego.

Środa niemal w całym kraju pochmurna i deszczowa. Lokalnie spaść może nawet do 50 litrów na metr kwadratowy. Z powodu intensywnych opadów podnosić będzie się poziom wód, zwłaszcza małych rzek. Dlatego dla Opolszczyzny i Śląska IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia.

Alarm przeciwpowodziowy już obowiązuje na terenie małopolskiej gminy Bobowa. Po nocnych opadach deszczu w kilku miejscach wylała rzeka Biała.

Na termometrach od 18 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 22 na krańcach zachodnich, 26 w centrum aż do 30 na krańcach wschodnich. Wiatr słaby, okresami umiarkowany. W rejonach burz porywisty - do 80 km/h.

Padać będzie także przez całą nadchodzącą noc. Początkowo lokalnie burze. Na północnym wschodzie może spaść 35 litrów na metr kwadratowy. Od 14 kresek do 20 na Podlasiu. W rejonach podgórskich 10-12 stopni. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, w czasie burz wiatr porywisty - do 65 km/h.

Jutro sporo chmur i przelotne opady deszczu, miejscami burze. Spadnie od 10 do 30 litrów na metr kwadratowy. Bez upałów od około 20 st. na Wybrzeżu i zachodzie kraju do 25 na krańcach wschodnich. W rejonach podgórskich 16-20 st. Wiatr na wschodzie słaby i umiarkowany, tylko podczas burz silny - w porywach do 70 km/h.

Zobacz mapy pogody IMGW na następne dni

W każdej chwili możesz wysłać nam informację, zdjęcia lub film na Gorącą Linię RMF FM.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.