Pięć ofiar śmiertelnych, prawie 170 osób rannych - to bilans Wigilii i pierwszego dnia świąt na drogach. W sumie doszło do 111 wypadków.
Policjanci w czasie Wigilii i pierwszego dnia świąt zatrzymali 363 nietrzeźwych kierowców. To zaledwie o dwóch mniej niż w ubiegłym roku - podkreślają policjanci.
Rok temu w tym samym okresie doszło do 161 wypadków. Zginęło wówczas 26 osób, a 121 zostało rannych.
Policjanci apelują o rozwagę na drodze i zdjęcie nogi z gazu. Przestrzegają, że w wielu miejscach na jezdni może być ślisko.
(abs)


