Jutro rano Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer zaprezentują wspólnego kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia - dowiedział się reporter RMF FM Patryk Michaski. Nieoficjalnie wiadomo, że będzie to Jacek Sutryk - bliski współpracownik obecnego prezydenta Wrocławia.

To Sutryk został zaakceptowany przez kierownictwo obu partii, po tym jak Platforma Obywatelska wycofała poparcie dla Kazimierza Michała Ujazdowskiego. 

Przypomnijmy, że europoseł Kazimierz M. Ujazdowski zdecydował w sierpniu, że nie będzie kandydował na prezydenta Wrocławia. 

W sytuacji, gdy nie ma silnego poparcia dla tego co nazywamy uczciwą zmianą, zdecydowałem, że nie będę kandydował na prezydenta miasta. Natomiast z całą siłą będę wspierał organizacje pozarządowe, stowarzyszenia obywatelskie, takie jak Inicjatywa 20/30 w batalii o przejrzystość i bezstronność władz miasta - zadeklarował Kazimierz M. Ujazdowski.

Chciałem zrobić wszystko, żeby Wrocław był wzorem kultury demokratycznej, wzorem, który w przyszłości będzie w stanie naprawić Rzeczpospolitą w skali całego kraju. Chciałem dać rzeczywistą, pełną alternatywę dla złych praktyk Prawa i Sprawiedliwości. Koalicja Obywatelska podjęła inne decyzje - dodał.

(m)