​Do 4,5 roku więzienia grozi 27-latkowi, który z wiatrówki strzelał do dwóch mężczyzn siedzących na schodach jednego z lokali w Łyszkowicach w województwie łódzkim. Pokrzywdzeni odnieśli powierzchowne obrażenia ciała. Po zatrzymaniu okazało się, że sprawca był wcześniej karany.

O zdarzeniu poinformowała we wtorek sierż. Marta Jasińska z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu.

Jak relacjonuje Jasińska, w sobotę wieczorem do dwóch mężczyzn siedzących na schodach jednego z lokali w Łyszkowicach podszedł mężczyzna, który wyciągnął wiatrówkę i oddał strzał w ich kierunku. Zaatakowani mężczyźni podjęli próbę obezwładnienia napastnika i ruszyli za nim w pościg.

Przed ujęciem mężczyzna oddał kilka strzałów, raniąc powierzchownie obydwu mężczyzn. Po zatrzymaniu, poszkodowani zawiadomili policję i przekazali sprawcę w ręce funkcjonariuszy.

Zatrzymanym okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu łowickiego. W chwili zatrzymania miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dotyczący narażenia na niebezpieczeństwo w warunkach tzw. recydywy. Teraz grozi mu wyższy wymiar kary, nawet do 4,5 roku więzienia. Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.

Pokrzywdzeni odnieśli lekkie obrażenia ciała. Na miejscu została udzielona im pomoc medyczna, hospitalizacja nie była konieczna.