Trwa walka z potężnym pożarem w Starachowicach w Świętokrzyskiem. Palą się magazyny z używaną odzieżą. Na miejscu jest ponad 130 strażaków.

Jeden magazyn, o powierzchni prawie 700 metrów kwadratowych, niestety spłonął - był już cały w ogniu, gdy przyjechali strażacy. Drugi, o powierzchni trzech i pół tysiąca metrów kwadratowych, płonie w jednej trzeciej - tutaj udało się ogień okiełznać i już się nie rozprzestrzenia. Nie ma zagrożenia dla pobliskiego lasu. 

Samo gaszenie może jednak potrwać nawet do wieczora. Pali się około 5 tysięcy metrów sześciennych sprasowanych tekstyliów- strażacy będą musieli każdą z tlących się beli rozgarniać i dogaszać, żeby ogień znów się nie rozniecił.

Jak się okazuje to nie pierwszy pożar w tym miejscu- rok temu spłonęła trzecia hala. Bardzo prawdopodobne jest podpalenie, bo oba płonące teraz budynki oddalone są od siebie o 100 metrów i raczej nie miały szans zapalić się jeden od drugiego. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mal)