Poprawia się stan 6-letniego Tomka, który w czwartek przeszedł skomplikowaną operację powtórnego przeszczepienia wątroby. Jeszcze wczoraj wieczorem pracę wszczepionego narządu lekarze oceniali jako niezadowalającą. Dzisiaj chłopiec czuje się lepiej, ale o przyjęciu przeszczepu mówić jeszcze nie można.

Zobacz również:

  • Wczoraj Tomek przeszedł kolejny przeszczep wątroby - poinformowali lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka na profilu w serwisie Facebook. 6-latek przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii. Więcej informacji na temat jego stanu zdrowia lekarze udzielą za kilka dni. więcej

Ogólnie można powiedzieć, że jego stan się stabilizuje. Wszystkie najważniejsze parametry zdrowotne, życiowe, dochodzą do normy - to, czego się obawialiśmy wczoraj. Ta noc była dużo lepsza w porównaniu z poprzednią - powiedział rzecznik Centrum Zdrowia Dziecka Paweł Trzciński.

Tomek nadal przebywa na oddziale intensywnej terapii. Nie jest już utrzymywany w sztucznej śpiączce farmakologicznej, pozostaje jednak nieprzytomny. Polepszające się funkcjonowanie organizmu wspiera aparatura medyczna. To dobra prognoza, jednak za wcześnie jeszcze mówić o tym, że wszczepiona Tomkowi nowa wątroba przyjęła się i stan pacjenta jest dobry.