Uwaga na fałszywe talony na węgiel. Sprzedawał je oszust zatrzymany w Rudzie Śląskiej. Policja sprawdza teraz, ile takich talonów zdołał sprzedać.

Mężczyzna sprzedawał talony w okolicy targowiska w Rudzie Śląskiej. Cena była atrakcyjna - 450 złotych za tonę węgla. To ponad sto złotych mniej niż normalna oferta. Do tego były dobrze "zrobione", dlatego kilka osób talony kupiło. Kiedy jednak jeden z mieszkańców Rudy Śląskiej pojechał odebrać węgiel w kopalni, okazało się, że talon jest podrobiony. Mężczyzna szybko zgłosił się na policję, a ta zorganizowała zasadzkę.

Oszukany opisał nam oszusta, ale to nie wystarczyło. Dlatego pojechał z policjantami w rejon targowiska i tam zaczął wypatrywać oszusta. Po jakimś czasie zauważył go i zaczął z nim rozmawiać. Wtedy do akcji wkroczyli policjanci - mówi Arkadiusz Ciozak z policji w Rudzie Śląskiej.

Wiadomo, że zatrzymany oszukał co najmniej kilka osób. Policja przypuszcza, że mógł chcieć przygotowywać kolejne sfałszowane talony, ale w jego mieszkaniu niczego już nie znaleziono.

27-latek usłyszał zarzut oszustwa. Grozi mu do 8 lat więzienia. Policja w Rudzie Śląskiej prosi o kontakt wszystkie osoby, które w ostatnim czasie kupiły sfałszowany talon na węgiel.

(abs)