​Policjanci z CBŚP zatrzymali Lucjana L., ściganego ENA i podejrzanego o kierowanie obrotem narkotyków przez inne osoby na terenie Polski. Według śledczych członkowie grupy przemycili z Hiszpanii do Polski ponad 130 kilogramów marihuany. Jest to już kolejne zatrzymanie w śledztwie.

Do pierwsze zatrzymania doszło jeszcze w czerwcu 2015 roku. Na przejściu granicznym w Kudowie-Zdroju zatrzymano mężczyznę, który próbował przemycić do Polski blisko 30 kilogramów marihuany. W sprawie zatrzymana została także kolejna osoba.

Dzięki wnikliwej pracy śledczych z CBŚP, ustalono że w proceder może być zamieszany Lucjan L. Wszystko wskazywało, że przebywa za granicami kraju. Sąd Okręgowy w Świdnicy wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Policjanci cały czas sprawdzali kolejne informacje o miejscu przebywania poszukiwanego. Z jednej z nich wynikało, że mężczyzna prawdopodobnie niedawno wrócił do Polski i przebywa na terenie województwa opolskiego. Tam też został zatrzymany.

Lucjanowi L. usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości środków odurzających oraz kierowania wprowadzenia ich do obrotu przez inne osoby na terenie Polski, a także prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa.  

Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozić może kara pozbawienia wolności na co najmniej 3 lata. 

(az)