Temperatura na Śląsku przekroczyła 30 stopni. Chłodniej nad wodą, a właściwie w wodzie. Ale czy bezpiecznie? Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach na razie potwierdziła, że czysta woda jest na 7 kąpieliskach w regionie.

Bez obaw można kąpać się w Dąbrowie Górniczej na Pogorii I i Pogorii II, w zbiorniku Sosina w Jaworznie, Kalety i Rogoźnik koło Tarnowskich Gór, Kaniów w Czechowicach Dziedzicach i Bałtyk-Adriatyk w Częstochowie. Inne miejsca i kąpieliska nie zostały zgłoszone, ale na pewno większość zostanie zgłoszona z początkiem wakacji - mówi RMF Bogdan Czapla, kierownik oddziału bezpieczeństwa wody w sanepidzie. 

Wciąż trwa badanie próbek wody z Jeziora Paprocańskiego w Tychach. Kąpielisko nie zostało oficjalnie otwarte, ale chętnych do kąpieli nie brakuje i to mimo że woda na pierwszy rzut oka nie wygląda dobrze. Kąpiemy się, nic nam nie jest, żyjemy więc jest ok. Za ciepło jest , żeby nie wejść do wody - mówili reporterce RMF FM plażowicze.

Żeby mieć pewność, że kąpiel będzie bezpieczna warto zajrzeć na stronę internetową śląskiego sanepidu. Tam znajdziecie  mapkę, a na niej zaznaczone miejsca z czystą wodą. Mapka jest stale aktualizowana.