​Półtora miesiąca po deklaracji Anny Zalewskiej, że spotka się ze słynną modelką Anją Rubik, by porozmawiać o jej akcji edukacji seksualnej #sexedpl, wciąż nie ma terminu takiego takiej rozmowy - ustalił reporter RMF FM. Nikt z Ministerstwa Edukacji Narodowej nie kontaktował się z nami - mówią współpracownicy Rubik.

Ministerstwo tłumaczy, że od 23 listopada nie udało się uzgodnić terminu, bo współpracownicy minister Anny Zalewskiej nie znali jej grafika. Rzeczniczka MEN Anna Ostrowska obiecuje jednak, że niedługo termin spotkania zostanie ustalony.

Będziemy ustalać kalendarz. W najbliższym czasie skontaktujemy się oczywiście z managementem pani Anji Rubik i ustalimy konkretny termin tak, aby do takiego spotkania mogło dojść - mówi Ostrowska.

Według przedstawicielki resortu, spotkanie miałoby odbyć się w cztery oczy. 

Anja Rubik w akcji #sexedpl zaprosiła do współpracy znanych ludzi, którzy nakręcili 14 klipów. Mówią w nich m.in. o zdrowiu i konieczności regularnych badań, antykoncepcji czy świadomej zgodzie na seks.

Chcę, byśmy w normalny sposób zaczęli wreszcie rozmawiać o seksie. Nie rozumiem, dlaczego mamy w szkołach wychowanie do życia w rodzinie, a nie mówimy o antykoncepcji, o tym, jak ważne są regularne badania. Edukacja seksualna jest tak samo istotna jak higiena dentystyczna. Liczę na ogólnopolską dyskusję - podkreślała Anja Rubik, cytowana przez "Wysokie Obcasy".

W rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM szefowa MEN zaprosiła Anję Rubik do współpracy. Zapraszam panią Anję Rubik do ministerstwa edukacji, razem przeczytamy rozporządzenie i podstawy programowe do Wychowania do życia w rodzinie - ogłosiła Zalewska.

(az)