​Jest szansa na zakończenie trwającego od dwóch miesięcy sporu o podwyżki miedzy policyjnymi związkowcami a Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jak dowiedział się reporter RMF FM, związkowcy mają nową propozycję podziału podwyżek, które do funkcjonariuszy miały trafić już 1 stycznia.

Chodzi o podział 253 złotych, które mają otrzymać funkcjonariusze w ten sposób, by wszyscy dostali po 218, natomiast 35 złotych miałoby trafić do policjantów najmniej zarabiających, a więc z grup zaszeregowania od drugiej do piątej.

Wtedy otrzymaliby oni mniej więcej 270 złotych podwyżki. Jak dowiedział się Krzysztof Zasada, to próba wyjścia z trwającego już prawie dwa miesiące impasu, ponieważ resort chce podzielić tę kwotę tak, by 100 złotych było stałe, a reszta - jako dodatek motywacyjny dla funkcjonariuszy wskazanych przez przełożonych.

Według informacji dziennikarza RMF FM, na ostatnim spotkaniu wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński nie odrzucił tej propozycji, wszystko jednak zależy teraz od akceptacji jego przełożonego, a więc ministra Mariusza Błaszczaka.

(łł)