Do Sopotu premier Rosji dotrze późnym wieczorem. W mieście od wielu godzin są utrudnienia w ruchu, widać czarne limuzyny i patrole straży miejskiej oraz policji. Nad głowami mieszkańców lata helikopter. Władimir Putin zamieszka w Grand Hotelu; do budynku nie można się już właściwie dostać.

Hotel, w którym zatrzyma się Putin, wygląda jak twierdza. Sprawia to wrażenie, jakby premier Rosji na najbliższą dobę wykupił do własnej dyspozycji cały Grand Hotel. Każde wejście lub podjazd obstawione jest przez mężczyzn w ciemnych okularach i garniturach . Identycznie wygląda sytuacja od strony morza. Do ogrodu letniego Grand Hotelu nikt nie może wejść.

Utrudnienia w ruchu w Gdańsku i w Sopocie

W Gdańsku największe utrudnienia w ruchu będą dziś od godziny 22 do 2 września do godziny 15. Zakaz ruchu będzie obowiązywał na ulicach: Chmielnej, Szafarni, Stągiewnej, Zielony Most, Powroźniczej. Zakazem parkowania w tym samym terminie zostanie objęta ulica Słowackiego od Lotniska do obwodnicy Trójmiasta oraz ulice: Jabłoniowa, Armii Krajowej, Podwale Przedmiejskie, Elbląska, Sucharskiego, Ławnicza, Łodowników, Kotwiczników, Na Stępce, Chmielna, Szafarnia, Stągiewna, Zielony Most, Targ Węglowy, Tokarska, Powroźnicza.

W Sopocie najwięcej drogowych problemów będzie jutro. Wyłączona zostanie aleja wjazdowa pomiędzy Sheratonem i Grand Hotelem oraz Centrum Konferencyjnym w nowym Domu Zdrojowym. Jutro kolumny samochodów będą jechać od hoteli, w których zakwaterowane są delegacje państwowe, w kierunku pomnika Westerplatte. Najwięcej kolumn pojawi się około godziny 4, a także 7 i 8 rano. Nie można jeszcze określić, jakimi dokładnie pojadą trasami, ponieważ nie wiadomo, w jakich hotelach zatrzymają się goście. Sytuacja identyczna nastąpi około 15 w popołudniowym szczycie. Ponieważ trasy kolumn są nie do przewidzenia, należy bacznie przyglądać się oznakowaniu.