Prawie połowa Polaków chce dymisji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego - wynika z sondażu dla "Super Expressu". Gazeta komentuje, że wyniki sondażu nie dziwią w obliczu tego, iż Polska ma jeden z najwyższych wskaźników śmiertelności na Covid-19 w Europie. Za rezygnacją Niedzielskiego opowiada się 45 proc. respondentów.

W sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" zapytano, czy w związku z liczbą zgonów z powodu Covid-19 minister zdrowia Adam Niedzielski powinien podać się do dymisji. 45 proc. respondentów było za dymisją, 35 proc. przeciw. Zdania w tej sprawie nie miało 20 proc. badanych.

Gazeta wskazała, że od marca 2020 r. odnotowano w Polsce 200 tys. nadmiarowych zgonów, z czego 100 tys. osób zmarło na Covid-19. Na tę chorobę umiera u nas kilkaset osób dziennie, tymczasem w innych krajach zgonów jest znacznie mniej - zauważa "SE". Podaje przykład Hiszpanii, gdzie podczas czwartej fali z powodu infekcji wirusem umierało najwyżej kilkadziesiąt osób jednego dnia. 

Nieoficjalnie: Niedzielski swoją przyszłość w rządzie uzależnia od tzw. ustawy hocowej

Jak informowaliśmy dwa dni temu, reporter RMF FM dowiedział się nieoficjalnie, że minister zdrowia Adam Niedzielski sugeruje, iż od przyszłości tzw. ustawy hocowej uzależnia swoją przyszłość w rządzie. 

Przepisy, które mają dać pracodawcom narzędzia do weryfikacji testów pracowników, utknęły w Sejmie. Są blokowane przez grupę antyszczepionkowców w klubie PiS-u. Ostatnio do poparcia pomysłu przekonywał ich prezes Jarosław Kaczyński. Na razie bezskutecznie.

Jak informuje reporter RMF FM, w rządzie słychać, że cierpliwości ministra Adama Niedzielskiego dobiegła końca, szczególnie że rozwiązanie miało być zabezpieczeniem przed IV falą epidemii. Na kilka dni przed gigantycznym wzrostem zakażeń, nie ma nawet perspektywy zakończenia prac nad przepisami.

TUTAJ PRZECZYTACIE WIĘCEJ NA TEN TEMAT>>>