Zima mocno daje się we znaki: IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu na północnym wschodzie kraju. Miejscami mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne. Te są prognozowane na Mazowszu i na wschodzie Polski. Na Podlasiu po opadach śniegu bez prądu było ponad 40 tysięcy odbiorców.

Wschodnia część Podlasia objęta jest alertem przed intensywnymi opadami śniegu. Może tam spaść od 10 do 15 cm białego puchu.

Z kolei we wschodniej części Mazowsza, a także na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu i Lubelszczyźnie możliwe są zamiecie i zawieje śnieżne. Tam opadom śniegu będzie bowiem towarzyszyć silny wiatr, w porywach osiągający do 60 km/h

Opady mokrego śniegu nie ułatwiają pracy energetykom na Podlasiu, gdzie bez prądu na początku było około 44 tysiące odbiorców. Problemy z zasilaniem wystąpiły w rejonie energetycznym Białystok Teren, który obejmuje m.in. powiaty białostocki, sokólski, czy moniecki. 

Ekipy pogotowia energetycznego pracują bez przerwy. Awarie dotyczą połamanych słupów, zerwanych przewodów, czy drzew i gałęzi na liniach energetycznych.

Z uwagi na panujące warunki na drogach, ekipy mają znacznie utrudniony dojazd do miejsc awarii. Bywa tak, że część linii należy obejść, aby zlokalizować miejsce awarii, bo śnieg nie pozwala na przejazd samochodem.

Ostrożność na drogach muszą zachowywać kierowcy i piesi w całym kraju. Śliskich jezdni i chodników mogą się spodziewać szczególnie mieszkańcy Małopolski i Śląska. Tam po opadach mokrego śniegu będą zamarzały nawierzchnie. Temperatura na tym obszarze będzie się wahać od -2 st.C do -4 st. C