Niedokończone remonty, zamknięte ulice, zmiany w organizacji ruchu - to powakacyjna rzeczywistość w większości polskich miast. Wraz z początkiem szkoły na ulicach z pewnością pojawią się również korki, dlatego dziś przez cały dzień w RMF FM i na RMF24.pl informujemy Was, których miejsce lepiej unikać. Sprawdźcie, gdzie są największe utrudnienia.

Utrudnienia w Warszawie

Śródmieście

1. remont torowiska tramwajowego na ul. Marszałkowskiej pomiędzy pl. Konstytucji a rondem Dmowskiego; zwężone o jeden pas ruchu są obydwie jezdnie ul. Marszałkowskiej pomiędzy ul. Piękną a ul. Żurawią; (remont potrwa do 16.09.2012)
2. trwają prace na odcinku ul. Marszałkowskiej od pl. Zbawiciela do ul. Pięknej wraz z przystankiem na pl. Konstytucji; zamknięty jest tzw. mały parking w południowo-wschodnim narożniku pl. Konstytucji
3. zamknięte jest skrzyżowanie ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej - wyłączony z ruchu jest odcinek ul. Marszałkowskiej pomiędzy ul. Widok a ul. Rysią
4. wyłączona z ruchu jest ulica Noakowskiego na odcinku od pl. Politechniki do ul. Koszykowej (kapitalny remont potrwa do końca września)
5. zamknięta dla ruchu jest ulica Świętokrzyska na odcinku od ul. Czackiego do ul. Nowy Świat (budowa II linii metra)
6. zamknięta dla ruchu jest ulica Świętokrzyska na odcinku od ronda ONZ do ul. Jasnej
7. na odcinku Zielna - Bagno zajęta jest połowa wyznaczonego na jezdni parkingu (zaplecze budowy II linii metra)
8. zamknięty dla ruchu jest fragment wschodniej jezdni pl. Powstańców Warszawy przy skrzyżowaniu z ul. Świętokrzyską (budowa wentylatorni II linii metra)
9. wyłączony z ruchu prawy pas ruchu ul. Tamka na wysokości ul. Wybrzeże Kościuszkowskie; zawężenie jezdni na wjeździe na most
10. zawężona jest ul. Twarda przed skrzyżowaniem z ul. Emilii Plater; na zawężonym odcinku możliwy jest ruch tylko w jedną stronę - w kierunku pl. Grzybowskiego (budowa przyłącza do sieci cieplnej)
11. zawężone są obydwie jezdnie ul. Stawki na wysokości skrzyżowania z ul. Lewartowskiego; na północnej jezdni (w stronę al. Jana Pawła II) zajęty jest prawy pas ruchu; ruch na wprost odbywa się lewym pasem; skręt w ul. Lewatrowskiego oraz zawrotka do ul. Andersa funkcjonują bez utrudnień; również na jezdni południowej (w kierunku do ul. Andersa) zamknięty jest prawy pas ruchu (modernizacja magistrali ciepłowniczej)

Wola

1. ul. Prosta zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Wroniej do ronda ONZ (budowa centralnego odcinka II linii metra)
2. ul. Prosta zamknięta dla ruchu na odcinku od ronda Daszyńskiego do ul. Karolkowej (budowa centralnego odcinka II linii metra)
3. ul. Towarowa - zawężenie jezdni zachodniej przy skrzyżowaniu z rondem Daszyńskiego do trzech pasów ruchu (budowa centralnego odcinka II linii metra)

Wawer

1. ul. Trakt Lubelski zamknięta dla ruchu pomiędzy ul. Lucerny a ul. Bronowską oraz pomiędzy ul. Zwoleńską a ul. Kombajnistów; na wyłączonych z ruchu odcinkach ulic możliwy jest jedynie dojazd do posesji (budowa kolektora "W" w Wawrze)

Wesoła

1. ul. Trakt Brzeski - na odcinku przy ul. Teodozji zajęcie do 20 proc. jezdni (budowa pasów włączenia i wyłączenia)

Praga Północ

1. al. Solidarności - zajęcie 50 proc. szerokości jezdni na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Targową (budowa stacji metra)
2. ul. Sokoła - zajęcie 50 proc. szerokości jezdni na odcinku Wybrzeże Szczecińskie - Zamoyskiego (budowa stacji metra)
3. ul. Noworzeczna: zajęcie do 20 proc. szerokości jezdni w rejonie ul. Szprotawskiej, zajęcie 20-50 proc. szerokości jezdni w rejonie ul. Szprotawskiej

Białołęka

1. ul. Kowalczyka - zajęcie 20-50 proc. szerokości jezdni na zjeździe z ul. Modlińskiej w ul. Kowalczyka
2. ul. Lewandów - zajęcie do 20 proc. szerokości jezdni na odcinku Głębocka - Oknicka
3. ul. Głębocka - zajęcie do 20 proc. szerokości jezdni na odcinku Lewandów - Berensona
4. wyłączona z ruchu jest ul. Mochtyńska pomiędzy ul. Kobiałka a ul. Ostródzką (budowa kanalizacji ściekowej)

Targówek

1. zawężenie o jeden pas na skrzyżowaniu ul. Kondratowicza z ul. Malborską i 20 Dywizji Piechoty (przebudowa skrzyżowania)

Ochota

1. al. Jerozolimskie - utrudnienia na odcinkach: ul. Popularna - Łopuszańska, wiadukt WKD - Al. Jerozolimskie; Al. Jerozolimskie - ul. Krańcowa
2. ul. Lindleya - nakaz skrętu w lewo z ul. Nowogrodzkiej w ul. Lindleya (remont komory sieci cieplnej)

Włochy

1. al. Krakowska (kierunek do ul. Mineralnej) - wyłączenie z ruchu dwóch skrajnych pasów do skrętu w ul. Szyszkową; ruch do skrętu w lewo w ul. Szyszkową odbywa się po dotychczasowym pasie ruchu na wprost; ruch na wprost odbywa się pozostałymi dwoma pasami ruchu
2. ul. Szyszkowa (rejon skrzyżowania z al. Krakowską) - wyłączenie z ruchu skrajnego lewego pasa do skrętu w al. Krakowską; ruch do skrętu w lewo w al. Krakowską odbywa się po dotychczasowym środkowym pasie ruchu
4. ul. Hynka - ul. Sasanki (nad ul. Żwirki i Wigury) - wyłączony z ruchu został północny wiadukt w ciągu ulic Hynka - Sasanki nad ul. Żwirki i Wigury; ruch w obydwu kierunkach odbywa się południowym wiaduktem; równocześnie na ul. Marynarskiej ruch został przełożony na nowo wybudowane wiadukty zewnętrzne
5. ul. Szyszykowa/ul.Rebusowa - skrzyżowanie tych ulic jest wyłączone z ruchu (budowa kanalizacji ściekowej i przebudowa układu drogowego)

Ursus

1. ul. Kompanii Kordian/ul. Spisaka - wyłączenie z ruchu prawego pasa ruchu w kierunku ul. Spisaka w stronę Centrum; ustawienie tymczasowego przystanku autobusowego, zmiana położenia pasów drogowych oraz zawężenie jezdni (budowa kanalizacji sanitarnej)
2. ul. Ryżowa - wyłączona z ruchu jest ul. Ryżowa pomiędzy ul. Apartamentową a ul. Zapustną; ruch, po jednym pasie w każdym kierunku, odbywa się po jezdni tymczasowej, równoległej do wyłączonego z ruchu fragmentu ul. Ryżowej; budowa ul. Nowolazurowej; (połowa września 2012)

Rembertów

1. ul. Marsa/ul. Okularowa/ul. Chełmżyńska - wyłączone z ruchu zostały wloty ulic Okularowej i Chełmżyńskiej na skrzyżowaniu z ul. Marsa; ul. Chełmżyńska jest połączona z ul. Marsa jezdnią tymczasową, natomiast Okularowa została zamknięta dla ruchu

Mokotów

1. ul. Marynarska - na wysokości ul. Taśmowej, ul. Marynarska została zawężona do dwóch pasów ruchu - po jednym w każdą stronę (przebudowa włączenia wiaduktów węzła w ul. Marynarską)

Bielany

1. ul. Kasprowicza - zamknięta dla ruchu jest ul. Kasprowicza pomiędzy ul. Lindego a ul. Przytyk (budowa drugiej jezdni ul. Kasprowicza)
Zamknięty dla ruchu jest tunel w ciągu Wisłostrady; ruch w obydwu kierunkach został skierowany na objazdy; kierowcy muszą korzystać z objazdów: w kierunku północnym ulicami Ludna - Wioślarska ("pod prąd") - Wybrzeże Kościuszkowskie; w kierunku południowym ulicami Karowa - Browarna - Topiel - Kruczkowskiego - Ludna. Od sobotniego wieczora ma obowiązywać nowy objazd. Kierowcy jadący z południa na północ za Mostem Poniatowskiego zjadą na bulwary wiślane, gdzie mają dla nich zostać przygotowane dwa pasy ruchu. W przeciwnym kierunku kierowcy nie będą już jeździli przez Powiśle, pojadą tuż obok Centrum Nauki Kopernik, a więc ruch w tym miejscu zostanie odwrócony.

Utrudnienia w Krakowie

W Krakowie horrorem będzie wjazd do miasta od strony Myślenic. Jeszcze przez miesiąc zamknięty będzie remontowany wiadukt na ulicy Zakopiańskiej. Na objazdach już teraz tworzą się korki, a stoją w nich zarówno samochody jak i autobusy. Wyjazd w kierunku Zakopanego odbywa się jednym pasem i tylko dla samochodów osobowych. Wjazd do Krakowa nie będzie możliwy przez remontowany wiadukt. Objazd wyznaczony zostanie przez węzeł autostradowy i ulicę Herberta - Turowicza. W związku z awaryjnym zamknięciem wiaduktu w ciągu ul. Zakopiańskiej, od 14.08.2012 r. linie autobusowe 175, 235, 245, 255, 275, 285 będą skierowane od przystanku "Góra Borkowska" na trasę objazdową ulicami: Jugowicka - Podmokła - Herberta - Obejście Autostradowe - Zakopiańska. Zmianie lokalizacji ulega przystanek "Góra Borkowska" w kierunku Zakopanego z ul. Zakopiańskiej na ul. Jugowicką. Zawieszeniu ulegają przystanki: "Judyma", "Kąpielowa", "Opatkowice Wiadukt".

Fatalnie jest także na ulicy Wielickiej w okolicach skrzyżowania z Powstańców Śląskich. Wymiana torowiska wstrzymała kursowanie tramwajów, trudni też przecisnąć się tam autem. 24 sierpnia rozpoczął się kolejny etap remontu torowiska na ul. Limanowskiego. Wymieniane będzie torowisko i jezdnia połowy tarczy skrzyżowania Wielicka - Powstańców Śląskich od strony ul. Dworcowej. W tym czasie skrzyżowanie będzie przejezdne, ale wprowadzone zostanie zawężenie pasów ruchu. Od 30 sierpnia do 4 września, prace będą prowadzone na pozostałej części tarczy skrzyżowania, z podobnymi ograniczeniami w zakresie przepustowości. Po 5 września rozpocznie się ostatni etap robót, który będzie się wiązał się z większymi zmianami w organizacji ruchu. Po dopuszczeniu do ruchu północnej strony ul. Limanowskiego prace przeniosą się na jezdnię południową. Komunikacja miejska będzie kursowała w obie strony przez ciąg Limanowskiego - Wielicka. Pozostali uczestnicy ruchu będą mogli skorzystać z obecnie wyłączonej relacji Wielicka - Limanowskiego. Natomiast ruch w kierunku odwrotnym, będzie poprowadzony objazdem przez Zabłocie.

Jakby tego było mało rozpoczynają się prace na Jasnogórskiej, a to wjazd do Krakowa od strony Olkusza. Przez kilka miesięcy zamiast czterech pasów będą czynne tylko dwa. W ramach rozpoczynającej się inwestycji zrealizowana zostanie estakada na odcinku od stacji Orlen do ul. Chełmońskiego. W pierwszym etapie prac ulica Jasnogórska na odcinku do Chełmońskiego zostanie zawężona do jednego pasa ruchu w każdym kierunku. Zakończenie inwestycji planowane jest na lato 2013 roku. Inwestycja finansowana jest przez powstające w pobliżu centrum handlowe, do którego dojazd będzie odbywał się poprzez rondo, jakie zostanie zbudowane pod estakadą.

Utrudnienia we Wrocławiu

1. Podwale - od 25 sierpnia na remontowanym odcinku Podwala między ulicą Świdnicką a placem Orląt Lwowskich obowiązuje zastępcza organizacja ruchu. Przejazd jest możliwy tylko w jednym kierunku - od Świdnickiej do Orląt Lwowskich. Obowiązuje zakaz skrętu w lewo z Krupniczej i zakaz skrętu w prawo z Sądowej. Także jadący Podwalem od Świdnickiej nie mogą skręcić w lewo w ul. Muzealną, która na pewnym odcinku jest drogą jednokierunkową - dojazd do Muzealnej przez Łąkową. Po południowej stronie Podwala i fragmencie Muzealnej wprowadzone zostały zakazy parkowania. Koniec remontu przewidziano na koniec grudnia tego roku.
2. Od czerwca na skrzyżowaniu Bora Komorowskiego, Bierutowskiej i Kiełczowskiej trwa budowa ronda. Najważniejsze utrudnienia to ograniczenie możliwości wjazdu na Psie Pole od Bora Komorowskiego - tylko w prawo i zamknięcie wjazdu na Bolesława Krzywoustego od ulicy Bierutowskiej, natomiast ul. Kiełczowska będzie od Mulickiej jednokierunkowa. Koniec remontu zaplanowano.
3. W sobotę 31 sierpnia rozpoczyna się remont ulicy Zwycięskiej we Wrocławiu. Ul. Zwycięska cały czas będzie przejezdna, nie obejdzie się jednak bez utrudnień i zamknięć innych ulic w okolicy. Na Zwycięskiej zostaną wybudowane oddzielne pasy do skrętów w lewo. Dzięki temu na ulicy nie powinny tworzyć się korki. Dodatkowo powstaną również światła na dwóch skrzyżowaniach - Zwycięskiej z Agrestową oraz z Kutrzeby i Gałczyńskiego. Drogowcy przebudują też ul. Kutrzeby, w połowie września zamkną ją dla ruchu. W tym czasie zwężeniu ulegnie ul. Ołtaszyńska, gdzie m.in. zbudowane zostanie rondo.
4. W październiku planowana jest przebudowa placu Orląt Lwowskich . Plany obejmują wydzielenie torowiska na Podwalu , a także rozbudowę odcinka jezdni pl. Orlat Lwowskich od ul. Nabycinskiej do Podwala. Zbudowana zostanie także nowa sygnalizacja świetlna ł na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z Lelewela oraz na placu Kościuszki.

Utrudnienia w Wałbrzychu

1. ul. Uczniowska - remont jednego pasa drogi i budowa ostatniego fragmentu do skrzyżowania z ulicą Uczniowską, utrudnienia głównie dla osób dojeżdżających do zakładów na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ruch w obu kierunkach odbywa się drugim pasem, prace potrwają do czerwca 2013 roku.
2. ul. Pługa - centrum Wałbrzycha, droga jest zamknięta, z objazdów ulicą Konopnickiej korzystają kierowcy i autobusy komunikacji miejskiej, remont zakończy się w październiku tego roku.
3. wiadukt łączący ulicę Kosteckiego w Wałbrzychu z ulicą Reymonta w Boguszowie Gorcach, przejazd jest zamknięty, prace zakończa się w listopadzie. Objazdy wyznaczono ulicami: Przodowników Pracy, Szybową, Dworcową i Świerczewskiego. W pobliżu jest szkoła, w czasie remontu piesi mogą korzystać ze specjalnej kładki.
4. ul. Świdnicka, remont wstrzymany w połowie, zbankrutował wykonawca. Trzeba zwolnić, ponieważ droga jest w bardzo złym stanie. W ciągu miesiąca ma pojawić się nowy wykonawca, który dokończy drogę.
5. przebudowa skrzyżowania ulic 11 Listopada, Świdnicka, Noworudzka, Strzegomska. Prace mają się rozpocząć 3 września, w zależności od potrzeb wprowadzany będzie ruch wahadłowy. Prace zakończą się w połowie grudnia.
6. budowa świateł na skrzyżowaniu ulic Wieniawskiego, Aleja Podwale, Gagarina, Generała Charlesa de Gaulle`a. Wykonawca przejmie plac budowy 3 września. Światła pojawią się do końca października.

Utrudnienia w Poznaniu

ul. Roosevelta - przebudowa Ronda Kaponiera (jednego z najważniejszych skrzyżowań Poznania; planowana do 30 listopada 2013 roku)

Konieczne wyłączenia z ruchu:

wschodnia jezdnia wraz z chodnikiem ulicy Roosevelta na odcinku od ulicy Bukowskiej do ulicy Święty Marcin i od ulicy Święty Marcin (mostu Uniwersyteckiego) do mostu Teatralnego,
dwa pasy ruchu zachodniej jezdni ulicy Roosevelta na odcinku od ulicy Dąbrowskiego do ulicy Słowackiego oraz cała zachodnia jezdnia ulicy Roosevelta między ulicami Słowackiego a Zwierzyniecką,
północna jezdnia ulicy Zwierzynieckiej na odcinku od ulicy Roosevelta (ronda Kaponiera) do ulicy Zeylanda,
nie będzie możliwości bezpośredniego przejazdu przez rondo Kaponiera w relacji południe - północ oraz wschód - zachód,
przejście podziemne - w zakresie uzależnionym od postępu prac budowlanych. Z możliwością całkowitego wyłączenia z ruchu pieszych,

Organizacja ruchu:

od zachodu (z Grunwaldu i Junikowa) objazd został zaprojektowany od ulicy Bukowskiej, dwukierunkową ulicą Zeylanda do ulicy Zwierzynieckiej. Stąd, w zależności od celu podróży kierowcy wybiorą jazdę ulicą Święty Marcin lub zachodnią jezdnię ulicy Roosevelta do mostu Dworcowego i ulicy Głogowskiej,
od południa (z Górczyna) obowiązuje objazd wyłączonej z ruchu wschodniej jezdni ulicy Roosevelta przez most Dworcowy, ulicami Stanisława Matyi, Powstańców Wielkopolskich do alei Niepodległości lub trasą przez most Dworcowy, ulicę Stanisława Matyi do alei Niepodległości,
od północy (z Piątkowa i Winograd) pojedziemy ulicami jednokierunkowymi: Słowackiego, Mickiewicza do ulicy Zwierzynieckiej skąd można wybrać jeden z dwóch pasów ruchu. Jeden prowadzi w prawo w ulicę Zwierzyniecką do ulicy Kraszewskiego i na jeden pas dwukierunkowej ulicy Zeylanda do ulicy Bukowskiej. Z drugiego pojedziemy w lewo do ulicy Święty Marcin lub w zachodnią jezdnię ulicy Roosevelta i dalej do mostu Dworcowego i ulicy Głogowskiej,
od wschodu (z Rataj oraz z centrum) zalecamy jazdę ulicami Królowej Jadwigi, Stanisława Matyi, most Dworcowy, wschodnią jezdnią ulicy Roosevelta do ulicy Bukowskiej
od północy i zachodu: ulicami Zeylanda/Mickiewicza - Zwierzyniecką - rondo Kaponiera a od południa i wschodu z północnej jezdni ulicy Święty Marcin (wjazd przed wiaduktem Uniwersyteckim)

Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Dąbrowskiego:

W celu usprawnienia ruchu komunikacji miejskiej (zwiększone natężenie ruchu tramwajów) zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ulicy Dąbrowskiego. Z ulic: Szamotulskiej, Długosza i Kraszewskiego kierowcy nie będą mogli skręcać w lewo, w ulicę Dąbrowskiego. Nie będzie również możliwości skręcania z ulicy Dąbrowskiego w ulicę Kraszewskiego.

1. ul. Głogowska (wylotówka w stronę Wrocławia) - przebudowa wschodniej nitki Wiaduktu Górczyńskiego, w obu kierunkach zwężenia do jednego pasa; cała przebudowa wiaduktu planowana do 30 września 2013 roku
2. ul. Dąbrowskiego (droga serwisowa, równoległa do nie autostradowego wyjazdu w stronę Świecka i Gorzowa Wlkp.) - przewężenie na wysokości ul. Leśnowolskiej - prace remontowe przejścia podziemnego; do 20 września
3. ul. Grunwaldzka - budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej z ulicami Ostroroga i Rycerskiej; do 30 września
4. ul. Babimojska - przy Grunwaldzkiej budowa nawierzchni chodników i jezdni; ulica zamknięta do 14 września
5. remont kładki dla pieszych Żegrze II nad ul. Żegrze - sukcesywnie wyłączany będzie (w zależności od potrzeb remontowych) jeden pas ruchu pod kładką na długości ok. 150 m, kładka na czas remontu zostanie zamknięty dla ruchu pieszego, a powstanie tymczasowe przejście dla pieszych przez ul. Żegrze (od strony ulicy Chartowo), przejście sterowane będzie sygnalizacją świetlną; utrudnienia do końca listopada


Pokaż Poznań - utrudnienia na większej mapie

Utrudnienia w Białymstoku

1. Zamknięty odcinek ul. Warszawskiej od ul. Pałacowej do ul. Piastowskiej. Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Koniec prac 21 października 2012 roku.
2. Przebudowa ul. Gen. Andersa. Zamknięta jedna jezdnia, ruch odbywa się w obu kierunkach. Zakończenie prac 21 października 2012 roku.
3. Zamknięty odcinek ulicy Wasilkowskiej od ul. Zawadzkiej do ul. 27 Lipca. Wznowienie ruchu 30 września 2012 roku.
4. Zamknięty odcinek ul. 27 Lipca od skrzyżowania z ul. Kapralską do skrzyżowania z ul. Wasilkowską. Wznowienie ruchu 30 września.
5. Naprzemienne zamknięcie lewego i prawego pasa ruchu na ul. Nowosielskiej, od ul. Francuskiej do ul. Ks. J. Popiełuszki. Zakończenie utrudnień 27 października 2012 roku.


Pokaż Białystok - utrudnienia na większej mapie

Utrudnienia w Łodzi

1. ul. Paderewskiego/Rzgowska/Broniewskiego - remont węzła torowego na skrzyżowaniu.
2. ul. Franciszkańska/Północna - wymiana torów tramwajowych.
3. ul. Przędzalniana (od Tymienieckiego do Milionowej) - roboty drogowe, przebudowa nawierzchni, chodników, oświetlenia i sygnalizacji.
4. ul. Łagiewnicka (od Julianowskiej do Dolnej) - zamknięta
5. ul. Kopernika/Gdańska - przebudowa magistrali ciepłowniczej w ul. Żeromskiego.
6. ul. Biegańskiego - wymiana gazociągu na odcinku prawie 1,5 km od ul. Zgierskiej do ul. Łagiewnickiej.
7. ul. Ustronna (od Granicznej do Paradnej) - zamknięta
8. ul. Knychalskiego i Węglowa - roboty na terenie dworca Łódź Fabryczna. Dojazd do stacji paliw od ul. Tramwajowej.
9. ul. Galileusza - zamknięta (zakaz nie dotyczy: ruchu tranzytowego, mieszkańców zamkniętej ulicy oraz klientów i pracowników pobliskich salonów).
10. ul. Aleksandrowskiej (od ul. Szparagowej). Prace, związane z siecią ciepłowniczą.


Pokaż Łódź-południe na większej mapie

Utrudnienia w Bydgoszczy

1. Jagiellońska, Słowiańska, Wojska Polskiego, Żupy, Toruńska. Zwężenia jezdni związane z budową Trasy Uniwersyteckiej. Planowany termin zakończenia prac: 30.09.2013.
2. Dworcowa, Zygmunta Augusta, Langiewicza. Roboty związane z budową linii tramwajowej: lokalne zwężenia jezdni i zmiana organizaci ruchu. Planowany termin zakończenia prac: 30.09.2012.
3. Nowotoruńska (od około 150 m przed ul. Hutniczą do granicy miasta). Wymiana nawierzchni i warstw konstrukcyjnych, Uwaga: całkowite zamknięcie drogi. Wyznaczono objazdy. Planowany termin zakończenia prac: 10.09.2012.
4. Focha, Mosty Solidarności. Przebudowa torowiska, możliwe lokalne zwężenia jezdni, tj. jezdnia w kierunku Centrum: stałe wygrodzenie 1 pasa ruchu - brak możliwości zawracania, jezdnia w k. Ronda Grunwaldzkiego: czasowe wygrodzenie 1 pasa ruchu. Planowany termin zakończenia prac: 30.10.2012.
5. Smukalska. Budowa ulicy wraz z rozbudową. Planowany termin zakończenia prac 21.09.2012.
6. Pod Blankami, Długa , Pl. Kościeleckich. Przebudowa sieci ciepłowniczej. Planowany termin zakończenia prac 22.09.2012.
7. Podwale i ulica Długa. Remont chodnika oraz nawierzchni. Planowany termin zakończenia prac na pierwszej z ulic 30.09.2012, na drugiej 15.09.2012.
8. Nakielska. Remont nawierzchni. Planowany termin zakończenia prac 15.09.2012.
1. Batorego. Przebudowa i rozbudowa ul. Polnej na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Grudziądzkiej - Budowa kanalizacji deszczowej w ulicy Batorego w Toruniu. Ul. Batorego na odcinku od ul. Polnej do ul. Pod Dębową Górą zamknięta dla ruchu - dojazd tylko dla mieszkańców. Objazd: Polna, Chrobrego, Kościuszki. Planowany termin zakończenia: 15.09.2012 r.
2. Turystyczna. Zamknięcie ulicy na odcinku od ul. Przy Skarpie do ul. Ligi Polskiej. Wyznaczono objazd do Kaszczorka i Złotorii ulicą Ligi Polskiej.
3. Skłodowskiej-Curie Wykonano jezdnię południową którą odbywa się ruch pojazdów. Do ruchu dopuszczono także przebudowany fragment ul. Bukowej. Roboty związane z wykonaniem sieci kanalizacji deszczowej odbywają się na jezdni północnej wprowadzając pewne ograniczenia ruchu pojazdów dojeżdżających do firm i instytucji funkcjonujących wzdłuż ulicy. Planowany termin zakończenia: 07.09.2012 r.
4. Sczanieckiego. Na odcinku od Łąkowej do Świętopełka występują ograniczenia w ruchu związane z rozpoczynającym się remontem kapitalnym. Dopuszczony jest dojazd do posesji.
5. Raszei. Od 09.08.2012 r. prowadzone są prace remontowe polegające na frezowaniu starej nawierzchni bitumicznej oraz układane będą nowe warstwy bitumiczne jezdni. W tym czasie występować będą utrudnienia w ruchu. Dopuszczony jest dojazd do posesji z chwilowymi utrudnieniami podczas wykonywania prac.
6. Szpitalna. Wraz z robotami drogowymi równolegle wykonywane są prace budowlane związane z rekonstrukcją muru przykościelnego. Całkowite wyłączenie z ruchu - na czas remontu ulicy tj. jezdni i chodników. Dojazd sprzętu ciężkiego na teren budowy będzie odbywał się od strony ul. Szumana (ul. Pl. Św. Katarzyny), do której wykonano przebicie z ulicy Szpitalnej. Planowany termin zakończenia: 19.10.2012 r.
7. Moczyńskiego. Remont ul. Moczyńskiego na odc. od ul. Żwirki i Wigury do ul. Długiej wraz z jednoczesnym układaniem wodociągu przez Toruńskie Wodociągi.
Objazd: z uwagi na lokalny charakter ulicy i małe jej znaczenie nie została wyznaczona trasa objazdowa, jedynie dla ruchu osiedlowego wyznaczono objazd ul. Mohna. Planowany termin zakończenia: 30.11.2012 r.
8. Studzienna. Na odcinku od ul. Lubickiej do ul. Pająkowskiego wystąpią ograniczenia w ruchu związane z rozpoczynającym się remontem kapitalnym. Dopuszczony dojazd do posesji.
9. Jeśmianowicza. Na całym odcinku wystąpią ograniczenia w ruchu związane z rozpoczynającym się remontem kapitalnym. Dopuszczony będzie dojazd do posesji.
10. Dziewulskiego. Na odcinku od ul. Przybyłów do wjazdu do policji występują utrudnienia w ruchu kołowym. Ruch odbywa się na odcinku od ul. Przybyłów do ul. Łyskowskiego dwukierunkowo na jezdni południowej. Zwężenie jezdni na remontowanym odcinku ulicy.
11. Ulica Wschodnia-Plac Daszyńskiego-Szosa Lubicka. Budowa nowego mostu przez Wisłę i przebudowa istniejącego układu dróg. Planowany termin zakończenia: 2013.

Utrudnienia w Śląskiem

1. Od najbliższego poniedziałku rusza remont odcinka ulicy Gliwickiej w Rybniku. Będą objazdy, ruch jednokierunkowy oraz zmiany w kursowaniu autobusów.
2. Także w poniedziałek początek prac na Mickiewicza w ścisłym centrum Katowic. Jezdnia będzie tam zwężona i zostaną wyznaczone objazdy.
3. We wrześniu również w Wodzisławiu Śląskim zacznie się budowa nowego ronda na ul. Radlińskiej.
4. W Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach z powodu remontu utrudniony jest dojazd do krajowej "jedynki" od stadionu piłkarskiego.
5. Remont estakady w samym centrum Chorzowa utrudnia przejazd na trasie Katowice - Chorzów - Bytom.