RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Smog w Śląskiem

Autor: Środa, 20 marca (09:09)

Województwo śląskie w oparach smogu. Tak wygląda ostatni tej zimy poranek w regionie.


Najgorzej jest w Rybniku. Tam dopuszczalne normy pyłu zawieszonego w powietrzu przekroczone są ponad czterokrotnie. Źle jest także w centrum aglomeracji. Na styku zimy i wiosny Zabrze notuje trzykrotne przekroczenie dopuszczalnych norm, a tylko nieco lepiej jest w Katowicach, Sosnowcu czy Dąbrowie Górniczej.  

Również na północy regionu, w Częstochowie, zanotowano dziś przekroczenia norm.

Wszystko dlatego że ustał silny ostatnio i rozwiewający zanieczyszczenia wiatr, a dziś w nocy wrócił jeszcze mróz i ostatniego dnia zimy znowu trzeba było mocniej grzać w wielu domach. 

Źródło: RMF FM
Tagi: smog

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: