Jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych w zderzeniu dwóch samochodów osobowych na Zakopiance (DK 47) w miejscowości Szaflary koło Nowego Targu. "Na drodze nr 47 doszło do zderzenia dwóch samochodów, w których jechało łącznie sześć osób w tym półtoraroczne dziecko, pięciu osób trafiło do szpitala, natomiast jedna zginęła na miejscu" - poinformował Piotr Chodorowicz ze straży pożarnej w Nowym Targu. Przez kilka godzin droga była całkowicie zablokowana.

Policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki Renault z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym naprzeciw samochodem marki Daewoo, którym podróżowały dwie osoby. Kierowca Daewoo zginął na miejscu, a pasażerka została przewieziona do szpitala. Podróżujący drugim samochodem również trafili do szpitala.

Na miejsce wypadku przyleciał śmigłowiec LPR, który udzielił pomocy poszkodowanym.

Trwa ustalanie przyczyn wypadku. Droga będzie zablokowana co najmniej do godz. 12. Policjanci kierują ruch na równoległą drogę lokalną - poinformowała rzeczniczka nowotarskiej policji Dorota Garbacz.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mn)