Policjanci z Będzina poszukują kierowcy, który prawdopodobnie wczoraj w okolicach Siewierza na DK1 śmiertelnie potrącił mężczyznę i odjechał z miejsca wypadku. Jechał białym, ciężarowym samochodem marki Iveco Stralis, wyprodukowanym po 2007 roku. Na taki samochód wskazują ślady zebrane przez śledczych na miejscu wypadku.

Wczoraj ok. 5.30 rano kierowca jadący drogą krajową nr 1 zauważył w przydrożnym rowie ciało mężczyzny. Powiadomił policję. Funkcjonariusze ustalili, że ofiarą jest 39-letni mieszkaniec Mierzęcic.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli wiele śladów i dowodów, które pozwalają przypuszczać, że sprawcą śmiertelnego potrącenia może być kierowca samochodu ciężarowego Iveco Stralis koloru białego, wyprodukowanego po 2007 roku.

Będzińscy policjanci apelują do świadków wypadku lub innych osób, które mają informacje dotyczące jego okoliczności o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Będzinie. Numery telefonu: 32 368 02 55, 32 368 02 66 lub numery alarmowe 997 lub 112. Możliwe jest także anonimowe przekazanie informacji za pośrednictwem strony internetowej będzińskiej policji w zakładce "Powiadom nas".

(mpw)