Słoneczny Patrol RMF FM zawędrował dziś na Podkarpacie. Nasz żółto-niebieski konwój przywiózł ze sobą pyszne lody, które rozdajemy mieszkańcom i turystom.

Naszym pierwszym przystankiem była dziś Solina, której piękne zielone wzgórza kojarzą się wszystkim z popularną przed laty piosenką Wojciecha Gąssowskiego. 

Solina słynie z malowniczego jeziora i monumentalnej zapory. Obie te atrakcje przyciągają tłumy turystów. 

Dzikość natury - na zdjęciach się naoglądaliśmy i na filmikach na YouTube... Jeździmy po całej Polsce i chcemy poznać nasz kraj, żeby dopiero dalej wyruszyć - powiedział naszemu dziennikarzowi jeden z turystów pytany o to, co przyciągnęło go w te strony. Plan na dziś - na pewno trochę pływania po jeziorze, zwiedzanie... Na kolejne dni wybieramy Ustrzyki - tam rowery, góry - przyznała inna urlopowiczka. 

Kolejna odwiedzona przez nas podkarpacka miejscowość to Końskie. Tam w drewnianej cerkwi pod wezwaniem Wniebowstąpienia Pańskiego zgromadzili się muzycy grający na lirach korbowych, by wspólnie wystąpić na niezwykłym koncercie. 

Sanok - to kolejne miejsce na dzisiejszej trasie Słonecznego Patrolu RMF FM. Na tamtejszym rynku zaparkował nasz żółto-niebieski konwój. Tutaj natrafiliśmy m.in. na pomnik dobrego wojaka Szwejka ze słynnej czeskiej powieści antywojennej. Znajduje się tutaj jedna z największych na świecie galeria prac Zdzisława Beksińskiego. 

Nasz Słoneczny Patrol dotarł także do podkarpackiej miejscowości Głębokie, gdzie odbywają się zawody cross-country. Zawodnicy walczą czysto, ale mogą się przy tym pobrudzić - dosłownie. Quady i motocykle ścigają się na pagórkowatej trasie pełnej błota. I do takich zawodów trzeba się naprawdę porządnie przygotować.

Trudne jest najbardziej w Głębokim, że tu jest duży teren, jednak zróżnicowany pod jazdy. Są i zjazdy, jest teren błotnisty, ślizgi, dużo kamieni oraz korzeni. To wymaga tutaj precyzji i techniki i w szybkiej jeździe, bo zjechać powoli to jest nie sztuka, ale jednak się ścigać w takich warunkach to na pewno nie lada kunszt - mówi jeden z organizatorów zawodów Sławomir Strycharz. 

W poniedziałek nasz konwój dotrze do stolicy Podkarpacia. W Rzeszowie razem z Mateuszem Ziółko zaprosimy Was na wakacyjne karaoke. Oprócz lodów przywieziemy też żółte radiowe koszulki. 

W ostatni poniedziałek razem z Rudą z Red Lips rozśpiewaliśmy Białystok - wokalistka nagrała krótką wiadomość dla mieszkańców Rzeszowa. 

Sprawdźcie trasę Słonecznego Patrolu

Słoneczny Patrol z RMF FM to nasza wakacyjna akcja. Czy pojawimy się w Waszym mieście? Już teraz sprawdźcie naszą trasę!

Do każdego z miast przywozimy gwiazdy piosenki. Pobijamy też rekord w śpiewaniu wakacyjnych polskich hitów i rozdajemy lody - zupełnie za darmo!