Koszęcin w Śląskiem to miejscowość, w której wystartował dziś Słoneczny Patrol RMF FM. Z tej okazji rozdawaliśmy tam lody! Kolejne miasta, które odwiedziliśmy w niedzielę, to Chorzów i Bytom.

W Koszęcinie byliśmy dziś także z powodu zespołu Śląsk, który ma tu swoją siedzibę i dzisiaj świętuje swoje urodziny. 

Słoneczny Patrol RMF FM wyruszył z Koszęcina i dotarł do Chorzowa. Można nas było znaleźć w Parku Śląskim przy Rosarium!

Kolejnym miastem na trasie Słonecznego Patrolu RMF FM był Bytom. Czuć tu morską Bryzę, bo Bytom zażądał dostępu do morza i niedawno go dostał - przynajmniej do końca wakacji. Stało się tak za sprawą wystawy, którą można oglądać w Muzeum Górnośląskim. Zatytułowano ją "W morzu Twoja droga" i są to wszelkiego rodzaj eksponaty związane z morzem, żeglugą czy statkami - relacjonował dziennikarz RMF FM Marcin Buczek.

Są to m. in. obrazy, wyposażenie statków, modele, bandery czy elementy umundurowania. Wszystkie te eksponaty dotarły do Bytomia z Gdańska i Gdyni. Teraz wystarczy już tylko odrobina wyobraźni, by poczuć tu wiatr od morza - mówił nasz reporter. 

Już jutro Słoneczny Patrol RMF FM zawita do Katowic! Szukajcie nas na Placu Szewczyka - startujemy w samo południe. Będziemy mieli dla Was tysiące darmowych lodów. Od godziny 15 wspólnie z Wami będziemy rozgrzewać się przed największym wakacyjnym karaoke! Na pierwszych 500 uczestników czekają żółte koszulki od RMF FM. Później zapraszamy na śpiewanie polskich wakacyjnych przebojów razem z Ewą Farną. 

(mal)