6 tysięcy sadzonek słoneczników trafi w najbliższych dniach w ręce mieszkańców Katowic z okazji 150. urodzin miasta. Kwiaty rozdaje Instytucja Kultury Miasto Ogrodów. „Słonecznik Patrol” ruszył dziś na ulice. Na początek zawitał na katowicki rynek, gdzie od razu ustawiła się kolejka po sadzonki.

To nie przypadek, że rozdawane są słoneczniki. Mieszkańcy mogą pamiętać podobną akcję sprzed pięciu lat, kiedy Katowice starały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

W 2010 roku rozdawaliśmy katowiczanom pierwsze słoneczniki, a teraz z okazji 150-lecia miasta postanowiliśmy wrócić do tej akcji - mówi Łukasz Kałębasiak z Miasta Ogrodów.

Instytucji zależy na tym, żeby ludzie zasadzili słoneczniki w swoich ogródkach albo  na balkonach. Ci, którzy pochwalą się potem takim dorodnym słonecznikiem wysyłając nam jego zdjęcie, mogą liczyć na małe urodzinowe gadżety - dodaje Kałębasiak.

Jutro "Słonecznik Patrol" pojawi się na os. Tysiąclecia i ulicach Wełnowca. Kwiaty będą rozdawane aż do września w kolejnych katowickich dzielnicach, m.in. Nikiszowcu, os. Witosa, Ligocie czy Piotrowicach.


(abs)