Prokuratura w Ostrzeszowie wszczęła śledztwo ws. wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 11 Poznań-Katowice, w miejscowości Niedźwiedź (Wielkopolska). Po zderzeniu ciężarówki z autem osobowym zginęła jedna osoba, a sześcioro dzieci zostało rannych.

6 dzieci zostało rannych w zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką w miejscowości Niedźwiedź w Wielkopolsce. Jedna osoba zginęła. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 11 między Ostrowem Wielkopolskim a Kępnem. Trasa w tym miejscu została zablokowana. czytaj więcej

Zabezpieczono oba pojazdy i przesłuchano świadków zdarzenia, w tym kierującego ciężarówką. Po skompletowaniu materiału dowodowego konieczne będzie powołanie biegłego z zakresu ruchu drogowego - mówi zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wlkp. Janusz Walczak.

W wypadku zginął 29-kierowca renault - ojciec pięciorga z sześciorga dzieci, które wiózł do szkoły. Jak poinformował ordynator Dariusz Bierła ze szpitalnego oddziału ratunkowego w Ostrowie Wlkp., czworo dzieci jest w bardzo ciężkim stanie - mają urazy wielonarządowe głowy i jamy brzusznej, które wymagały operacji. Dwójka z tych dzieci jest w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Najbliższe godziny pokażą jak będzie przebiegać poprawa ich stanu zdrowia - wyjaśnił.

Do wypadku doszło po tym, gdy kierowca renault wyjechał z drogi podporządkowanej na główną, wprost pod jadącego ciężarowego mercedesa z przyczepą. Do zdarzenia doszło w pobliżu szkoły, do której jechały dzieci.