Śledczy złożyli wniosek o przesłuchanie przed sądem 12-latki, która w lipcu urodziła w bielskim szpitalu dziecko. Oczekują teraz na termin posiedzenia.

Postępowanie prowadzone jest w sprawie. Do tej pory nikomu nie przedstawiono zarzutów. Z uwagi na charakter czynu oraz właściwości osobiste pokrzywdzonej, która jest osobą małoletnią, zgodnie z obowiązującą procedurą prokuratura złożyła wniosek o przesłuchanie pokrzywdzonej przed sądem - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej Jacek Boda.

Jak dodał, dotychczas przesłuchana została już matka dziewczynki. Nie ujawnił jednak żadnych szczegółów.

Prokuratura rejonowa Bielsko-Biała Północ prowadzi śledztwo w sprawie doprowadzenia do obcowania płciowego z małoletnią pokrzywdzoną w wieku 12 lat.

Pokrzywdzona w wyniku zaistniałego zdarzenia zaszła w ciążę, do rozwiązania której doszło już w trakcie trwającego śledztwa. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył do organów ścigania sąd rodzinny, pod którego opieką znajdowała się pokrzywdzona - poinformował Jacek Boda.

12-latka urodziła dziecko w bielskim szpitalu w lipcu. Chłopczyk przyszedł na świat zdrowy.

W Polsce obcowanie płciowe z osobą małoletnią poniżej 15. roku życia jest przestępstwem ściganym z urzędu. Grozi za to od 2 do 12 lat więzienia.