Na jutro prokuratura wezwała Sławomira Nowaka na przesłuchanie - dowiedział się reporter RMF FM Roman Osica. Były minister transportu ma usłyszeć zarzuty w związku z tym, że w pięciu kolejnych oświadczeniach majątkowych nie poinformował o cennym zegarku, choć miał taki obowiązek. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Po tym, jak prokuratorzy wysłali do Sejmu wniosek o uchylenie byłemu ministrowi immunitetu, Nowak sam się go zrzekł. Teraz ma usłyszeć dwa zarzuty: zatajenia informacji i podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych.

Chodzi o to, że w kolejnych oświadczeniach majątkowych, składanych od listopada 2011 do marca 2013 roku, polityk nie wpisał zegarka renomowanej firmy, który - jak wynika z dwóch opinii biegłego - był wart minimum 17 tysięcy złotych. Tymczasem przepisy nakazują wpisywać do oświadczenia przedmioty warte co najmniej 10 tysięcy.

Według nieoficjalnych informacji naszego dziennikarza, śledczy ustalili, że Nowak miał pełną świadomość tego, że posiada przedmiot, który trzeba wpisać do oświadczenia majątkowego, a mimo to tego nie robił.

(edbie)