Trudny poranek dla kierowców w woj. śląskim. Na drogach jest gołoledź. Policja zanotowała już blisko 140 kolizji i stłuczek.

Trudny poranek dla kierowców w woj. śląskim. Na drogach jest gołoledź. Policja zanotowała już blisko 140 kolizji i stłuczek.
O poranku wiele ulic i chodników w woj. śląskim pokrywała warstwa lodu (zdj. ilustracyjne) /Krzysztof Zasada /RMF FM

Przed godz. 8 rano zablokowana została obwodnica Bytomia - w stronę do Katowic i Chorzowa. Na granicy Bytomia i Piekar Śląskich zderzyły się cztery samochody. Droga w kierunku Katowic była przez kilkadziesiąt minut całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazd przez centrum Bytomia.

Utrudnienia przed godz. 8 były także na autostradzie A4 na pasach do Wrocławia w Rudzie Śląskiej. Tam również zderzyły się cztery samochody.

Policyjne zgłoszenia przed godz. 9 dotyczyły m.in. Wodzisławia Śląskiego, Żorów, Kamienicy Polskiej oraz Nakła Śląskiego. Do stłuczek doszło też m.in. na Drogowej Trasie Średnicowej w rejonie Rudy Śląskiej i Świętochłowic.

Jak mówią policjanci, w całym województwie praktycznie nie ma regionu, gdzie nie doszłoby do stłuczki. Ich główna przyczyna to wpadnięcie w poślizg. Auta albo zderzają się ze sobą, albo wjeżdżają do rowów.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


(mpw)