Policjanci z Rybnika od wczoraj poszukują mężczyzny, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i potrącił jednego z funkcjonariuszy. Dziś ujawniono, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do czerwca 2021 roku.

Policjanci z Rybnika od wczoraj poszukują mężczyzny, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i potrącił jednego z funkcjonariuszy. Dziś ujawniono, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do czerwca 2021 roku.
Policja od wczoraj szuka mężczyzny, który nie zatrzymał się do kontroli i potrącił funkcjonariusza` /Śląska policja /Policja

Poszukiwany to 50-letni mieszkaniec Rydułtów Zbigniew Pawlaszczyk. Już wczoraj policjanci opublikowali jego wizerunek. 

Jak się okazało, na początku zeszłego roku mężczyzna stracił prawo jazdy za kierowanie pojazdem po alkoholu. Ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do czerwca 2021 roku.

Wszyscy, którzy mogą pomóc w odnalezieniu poszukiwanego proszeni są o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rybniku pod numerem telefonu (32) 429 52 55, Wydziałem Kryminalnym KMP w Rybniku osobiście, mailowo: kryminalny@rybnik.ka.policja.gov.pl lub telefonicznie: (32) 429 52 80. Można także skontaktować się z najbliższą jednostką policji tel. 997 lub wybrać numer alarmowy 112.

W czwartek po południu, policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy pełnili służbę na terenie gminy Gaszowice. Około godz. 16:20, na ulicy Radoszowskiej w Szczerbicach postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego volkswagenem passatem. Kierujący za wszelką cenę usiłował uniknąć kontroli drogowej i zaczął uciekać.


Policjanci ruszyli za nim w pościg, który przeniósł się na ulice Rybnika, a następnie do Rydułtów na ulicę Piecowską. Właśnie na tej ulicy uciekinier zjechał na pobocze i zatrzymał pojazd. Gdy policjanci wyszli z radiowozu, chcąc go zatrzymać, ten gwałtownie ruszył i potrącił jednego z mundurowych. Drugi z policjantów użył broni służbowej i oddał kilka strzałów w stronę pojazdu.

Ranny policjant trafił do szpitala, ale po udzieleniu pomocy lekarskiej opuścił placówkę. Samochód, którym uciekał sprawca potrącenia, odnaleziono na terenie Rydułtów.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mn)