Tragiczny wypadek karetki w Śląskiem. Nie żyje kierowca ambulansu, który zderzył się z samochodem osobowym w Dąbrowie Górniczej. Załoga karetki oraz osoby jadące autem są ranne.

W wypadku ucierpiała także rowerzystka, którą po zderzeniu uderzyło jedno z aut. Ze wstępnych zeznań świadków wynika, że karetka nie jechała na sygnale. Kierowca ambulansu miał szybko wjechać na skrzyżowanie i zignorować znak stop. Samochód osobowy jechał prawidłowo.

Wypadek w Jaworznie

Do podobnego wypadku karetki doszło w czwartek rano w Jaworznie. Karetka wiozła pacjenta do szpitala. Ambulans na sygnale wjechał do skrzyżowanie, ale kierowca pogotowia miał czerwone światło. W tym samym momencie na skrzyżowanie - przy zielonym świetle - wjechał samochód osobowy i uderzył w bok karetki. W konsekwencji ambulans przewrócił się. Na miejsce wysłano śmigłowiec.

Ranna została obsługa karetki oraz pacjent.

Karetka zderzyła się z tirem, nie żyje pacjentka

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o tragicznym wypadku w miejscowości Borki w powiecie łęczyckim w Łódzkiem. Przewożona karetką pogotowia 48-letnia kobieta zginęła po czołowym zderzeniu ambulansu z tirem.