​12 osób - w tym dziewięcioro dzieci - trafiło do szpitala w wyniku pożaru w Ptakowicach w powiecie tarnogórskim w Śląskiem. Ogień pojawił się nocą w kamienicy, w której mieszkają.

Pożar pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze wielorodzinnego, dwukondygnacyjnego budynku, zamieszkanego przez 14 osób. Kiedy strażacy przybyli na miejsce, ogień wydostawał się już z okien mieszkania. Płonął także dach na powierzchni ok. 50 m kwadratowych.

11 osób opuściło budynek jeszcze przed przybyciem straży pożarnej, trzem osobom musieli w tym pomóc strażacy. Przy pomocy drabiny ewakuowali dwie kobiety i dziecko, ewakuacja przez klatkę schodową była już niemożliwa z powodu silnego zadymienia - powiedział rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach Wojciech Poloczek.

Do szpitala z objawami podtrucia dymami pożarowymi przewieziono 12 osób: 3 osoby dorosłe i 9 dzieci.

Przyczynę pożaru ustala policja we współpracy z biegłym z zakresu pożarnictwa. Nie wiadomo na razie, czy mieszkańcy będą mogli wrócić do domu, decyzję w tej sprawie podejmie powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Budynek jest własnością gminy, która zapewni mieszkańcom niezbędną pomoc.