RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Skażona woda w Świdwinie

Publikacja: Środa, 23 czerwca (17:31) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Około 6 tys. mieszkańców Świdwina w Zachodniopomorskiem nie może używać bieżącej wody do celów spożywczych i higienicznych. Wykryto w niej bakterii coli.

Sieć wodociągowa jest obecnie dezynfekowana. Woda do jednej trzeciej miasta dostarczana jest beczkowozami.

Według zastępcy kierownika świdwińskich wodociągów Marka Spychalskiego taka sytuacja może potrwać do soboty. Źródła skażenia wody bakteriami coli jeszcze nie wykryto.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: