Wiosną kluby fitness i siłownie odwiedza największa liczba osób. Jak wybrać idealną dla siebie ofertę? Czy może zacząć ćwiczyć w domu?

Jeżeli jesteśmy zdecydowani, aby rozpocząć swoją przygodę z siłownią albo klubem fitness, powinniśmy wybrać takie miejsce, które jest najbliżej naszego zamieszkania. Wtedy zaoszczędzimy już na dojazdach.

Na początku powinniśmy przede wszystkim skorzystać z pomocy trenera lub instruktora fitness, który oceni, ile razy w tygodniu powinniśmy chodzić i jak długo ma trwać trening. To wszystko zależy na jakim pułapie teraz jesteśmy - powiedział naszemu reporterowi Paweł Smolik, trener personalny z klubu Endorfina w Olsztynie.

Jak ćwiczyć w domu?

Ćwicząc w domu musimy pamiętać, że nie znając odpowiedniej techniki wykonywania ćwiczeń, możemy zrobić sobie krzywdę. Najlepiej więc najpierw skorzystać z pomocy fachowca, a dopiero później, jak już jesteśmy bardziej świadomi, co robimy, zacząć ćwiczyć w domu - mówi Smolik.

Obecnie drugą młodość przeżywają m.in. kettlebelle. Co można z nimi zrobić, prezentujemy na poniższym filmie.

Błędy początkujących

Okres wiosenny, to okres sezonowców. Każdy budzi się po zimie z myślą, że w ciągu miesiąca nadrobi to co przez cały rok zaniedbał. Tak się niestety nie da - mówi Paweł Smolik - Żeby były efekty potrzebujemy minimum trzech miesięcy solidnej pracy. W domu jesteśmy w stanie przeprowadzić trening funkcjonalno-crossfitow, który w pewnym stopniu może zastąpić siłownię. Zachęcamy do takich ćwiczeń, a do tego aerobów na świeżym powietrzu, czyli biegania, spacerów, czy jazdy rowerem.

(j.)