Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozy ostrzeżeń przed intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem na kolejne dwa dni. W strefie zagrożenia znalazła się prawie cała Polska.

W nocy z soboty na niedzielę wciąż istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia burz w rejonie nadmorskim. Umiarkowane opady deszczu mogą wystąpić także na południowym zachodzie. W nocy temperatura minimalna od 5 stopni Celsjusza na Podlasiu do 12 nad morzem. W województwie pomorskim i zachodniopomorskim porywy wiatru sięgną 70 km/h.

Prognoza pogody na niedzielę

Niedziela w całej Polsce upłynie pod znakiem chmur i przelotnych opadów deszczu. Słońce pojawić się może na północy kraju i na Podkarpaciu. Słupki rtęci wskażą maksymalnie od 14 stopni Celsjusza w Zielonej Górze do 18 w Rzeszowie.

Wciąż jednak utrzymywać się będą silne porywy wiatru, które miejscami mogą osiągnąć nawet 100 km/h. Wciąż także możemy się spodziewać intensywnych opadów deszczu - nawet lokalnie 40 l/mkw.

Ostrzeżenia na niedzielę i poniedziałek

IMiGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące silnych wiatrów i intensywnych opadów deszczy w woj. łódzkim, mazowieckim, lubelskim i wielkopolskim, intensywnych opadów deszczu w woj. podlaskim oraz silnych wiatrów w woj. śląskim, świętokrzyskim, opolskim, małopolskim, podkarpackim, kujawsko-pomorskim, lubuskim i pomorskim.