Jeżeli w interesie Niemiec będzie osłabienie Polski, to PO zrobi wszystko, czego od niej zażądają - stwierdziła Beata Szydło w wywiadzie dla tygodnika "Sieci". Te słowa wywołały oburzenie polityków Platformy.
"Sugerowanie przez premier Szydło, że PO działa w interesie Niemiec (wywiad dla wpolityce.pl) absolutnie haniebne" - ocenił były szef MON Tomasz Siemoniak. "Żałosna marionetka!" - dodał.
"Będę namawiał zarząd PO do złożenia pozwu przeciwko Beacie Szydło. Nie może być zgody, by premier rządu bezkarnie obrażała tysiące Polaków" - napisał Borys Budka.
(mn)