RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sieci telefoniczne fałszują podpisy

Publikacja: Czwartek, 20 stycznia (06:13) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kwitnie proceder podrabiania podpisów pod umowami o usługi telefoniczne - informuje "Gazeta Wyborcza". Robią to zdesperowani przedstawiciele handlowi, mający bardzo wyśrubowane normy ilości zawieranych, nowych umów z abonentami.

Ten proceder jest trudny do udowodnienia, nie mówiąc już o znalezieniu winnego, który postawił parafkę za klienta. Poszkodowane osoby dostają zawyżone rachunki, a gdy ich nie płacą są czasem zastraszane windykacją. Procedura odwoławcza jest długa, a sami operatorzy nie kwapią się z wyjaśnieniem sprawy.

Można wszystko zgłosić do prokuratury, lecz trzeba na to poświęcić sporo czasu i energii. A zawsze istnieje możliwość umorzenia sprawy.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: