RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sęp płowy pojawił się w Zakopanem

Publikacja: Czwartek, 1 czerwca (19:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ogromny ptak przysiadł na świerku i wzbudził sensację w mieście. Sęp przenocował pod Tatrami, wysuszył mokre pióra i odleciał - prawdopodobnie w ojczyste strony - sądzą ornitolodzy.

Ten padlinożerny ptak żyje między innymi w górach południowej Europy i Azji. Dawniej prawdopodobnie gniazdował w Polsce.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: