"Marzy nam się powiększenie budynku. Chcemy, żeby lepiej żyło się naszym czworonożnym podopiecznym" - mówią w rozmowie z RMF FM pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt w podkieleckich Dyminach. Mieszka tam ponad sto kotów i psów. Ostatnio z powodu ograniczonej powierzchni oraz dużej liczby kotów przebywających w schronisku jego gospodarze byli zmuszeni wstrzymać do odwołanie przyjmowanie kotów. W tej sprawie interweniował reporter RMF FM.

Warunki, jakie tu mamy, są delikatnie mówiąc nienajlepsze, ktoś kiedyś powiedział, że jako schronisko fizycznie w takich warunkach praktycznie nie istniejemy - mówi w rozmowie z RMF FM pracująca w schronisku Iwona Fert. Wszystko wymaga praktycznie remontu. To miejsce, w którym rozmawiamy, ciężko nawet nazwać biurem, są odrapane ściany. Brakuje też niestety miejsc dla zwierząt. Mamy po kilka psów w boksach, a to nie jest łatwe sparować psy, bo nie wszystkie się dogadują. Na liście rzeczy, które są najważniejsze i najpotrzebniejsze mamy remont i poprawę naszych warunków. Zwierzętom też byłoby lepiej - dodaje.

Urząd miasta: Będzie remont i rozbudowa schroniska

Zmiany w schronisku pojawią się w ciągu kilkunastu miesięcy. Rozstrzygnęliśmy przetarg na jego modernizację - mówi w rozmowie z reporterem RMF FM Grażyna Zientar z kieleckiego Urzędu Miasta. To jest przetarg na modernizację schroniska dla zwierząt w Dyminach. Dobudujemy część na kawałku należącym do gminy Kielce, tam będzie zrobiona kwarantanna, gdzie trafiać będą zwierzęta, które pojawią się w schronisku. Zniszczymy wszystkie kojce i wybudujemy nowe. Najszybciej gotowa będzie kwarantanna. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, w przyszłym roku powinna współpracować w stu procentach - deklaruje. Przebudowany ma zostać też budynek administracyjny schroniska.

Jak dowiedział się nasz reporter, podpisana jest już umowa pomiędzy Gminą Kielce a firmą Sell-Bud Inwest s.c., która dotyczy przeprowadzenia prac budowlanych obejmujących przebudowę i rozbudowę Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. W planach są też między innymi budowa nowej przestronnej kociarni, budowa nowych boksów dla psów a także rozbudowa części weterynaryjno - szpitalnej.

W planach jest między innymi budowa nowej przestronnej kociarni, budowa nowych boksów dla psów a także rozbudowa części weterynaryjno - szpitalnej.

Jak pomóc Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach?

Numer konta: 15 1050 1416 1000 0023 0796 0209

Stowarzyszenie "Arka Nadziei"
25-352 Kielce, ul. Mickiewicza 1
Dopisek: "na cele Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach"