"Nie mamy sobie nic do zarzucenia w kwestii wolnych mediów" - mówi, w odpowiedzi na pytania słuchaczy, gość Kontrwywiadu RMF FM, szef PO Grzegorz Schetyna. Rozmowa Graś-Kulczyk? "Nie traktuję tego poważnie. Nie było żadnego efektu z tej rozmowy, więc uważam, że to po prostu rozmowa przy obiedzie, czy kolacji" - komentuje polityk. Dodaje, że nie przywiązuje do tego żadnej wagi.

Przewodniczący Platformy pytany o powrót byłego premiera do Polski odpowiada: Nie sądzę, żeby Donald Tusk wracał do Polski po to, żeby odzyskać fotel lidera PO. Zdaniem Schetyny, Tuska nie interesuje polityka partyjna. Pytany o relacje z byłym premierem mówi, że są "poprawne i otwarte". Rozmawiamy ze sobą normalnie. Spotykamy się głównie w Brukseli - dodaje polityk.

Demonstracja 7 maja? Mamy bardzo dużo zgłoszeń, bo to nie tylko kwestia ludzi PO, ale także ludzi KOD-u, wszystkich aktywnych na poziomie regionalnym, lokalnym, powiatowym. Mamy sporo wynajętych autokarów - odpowiada gość Kontrwywiadu. Wierzę w to, że będzie więcej, niż 100 tys. osób - dodaje. Schetyna zaznacza, że logistyka będzie trudna, ponieważ demonstracja ma się rozpocząć przed Trybunałem Konstytucyjnym i może zabraknąć miejsca dla wszystkich.

Pytany o abonament radiowo-telewizyjny odpowiada, że opłata proponowana przez PiS jest "koszmarna, niesprawiedliwa i wysoka". Grzegorz Schetyna uważa, że "tworzy się monstrum finansowe z mediów publicznych, które ma walczyć z konkurencją".

To będzie wspólna decyzja całej opozycji. Wierzę we wspólnego kandydata - odpowiada szef PO, pytany przez słuchaczy o to, kogo jego partia poprze w wyborach prezydenckich. Podział PO-PiS po 2019 roku? Myślę, że zostanie zachowany - ocenia gość RMF FM. Pytany o wybory parlamentarne odpowiada: Nie widzę możliwości, żebyśmy przegrali z Nowoczesną, czy z inną partią. Dodaje, że Platforma to największa partia opozycyjna, a jej wyzwaniem jest pokonanie PiS-u. Co dalej planuje PO? Pilnować prawa, wolności mediów, także monitoringu ze strony instytucji europejskich - to jest klucz - uważa polityk.

Zobacz, jak szef PO odpowiadał na pytania Konrada Piaseckiego w Kontrwywiadzie RMF FM