Pytany, czy Grabarczyk jest dobrym ministrem, marszałek Sejmu odpowiedział: To jest bardzo trudne ministerstwo, które przechodzi przez trudny czas (…) Dzisiaj Grabarczyk wygrał głosowanie i ma 10 miesięcy, żeby pokazać nową twarz tego ministerstwa w niektórych miejscach, głównie jeśli chodzi o kolej, bo tam rzeczywiście sytuacja jest bardzo poważna. Schetyna dodał, że życzy szefowi resortu infrastruktury wszystkiego najlepszego i trzyma za niego kciuki.
Wniosek o odwołanie Grabarczyka zgłosił klub SLD. Za wnioskiem głosowało 192 posłów, przeciw było 229, trzech wstrzymało się od głosu. Do odwołania ministra potrzebne było minimum 231 głosów.