Boeing 737 Polskich Linii Lotniczych LOT lądował w asyście wszystkich służb lotniskowych na warszawskim lotnisku Chopina. Maszyna miała z uszkodzoną oponę.

Maszyna LOT-u, startując o 6:35 naszego czasu z Tel Awiwu, uszkodziła jedną z sześciu opon podwozia. Podczas lotu do Warszawy technicy przeprowadzili diagnostykę wszystkich układów samolotu - podobne usterki, choć zdarzają się niezwykle rzadko - przewidziane są przez producenta i nie powinny mieć wpływu na bezpieczne lądowanie.

Tak też się stało - samolot wylądował dokładnie o 9:00 na lotnisku Chopina. Na czas lądowania podejście do portu zostało oczyszczone z innych podchodzących do pasa maszyn. Boeing wylądował w prewencyjnej asyście wszystkich lotniskowych służb, odpowiadających za bezpieczeństwo.

Żadnemu ze 154 pasażerów i 6 członków załogi nic się nie stało, wszyscy opuścili samolot, a ruch na lotnisku odbywa się już według planu.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.