"Prawomocny wyrok nakazowy został przesłany do Jakuba Meresińskiego i uznany za doręczony prawidłowo" - informuje w piśmie do dziennikarza RMF FM prezes Sądu Rejonowego w Częstochowie. To kolejne zaskakujące fakty w sprawie przeszłości nowego właściciela Wisły Kraków.

Jak już informowaliśmy, adwokat Jakuba Meresińskiego zapewnił, że o prawomocnym wyroku jego klient dowiedział się z mediów, po tym jak ujawniliśmy fakty w tej sprawie. Chodziło o wyrok za posługiwanie się sfałszowanymi świadectwami: dojrzałości i ukończenia liceum.

Prawnik Jakuba Meresińskiego nie jest zaskoczony treścią przesłanego do nas zarządzenia. Według niego, możliwa jest sytuacja, w której - z punktu widzenia sądu - informacja o prawomocnym wyroku została doręczona formalnie. Ale nie faktycznie.

Istnieją przypadki, kiedy sąd uznał za przesyłkę doręczoną taką, która była awizowana odpowiednią liczbę razy.

Adwokat Meresińskiego, Nicholas Cieslewicz przyznaje, że nie zna jeszcze akt tej sprawy i nie wie, czy tak też było w tej sytuacji. Ale jego zdaniem jest to realny scenariusz. Razem ze swoim klientem planuje jak najszybciej złożyć sprzeciw od prawomocnego wyroku nakazowego w sądzie rejonowym w Częstochowie. Zapewnia, że dotrzyma przy tym ustawowego terminu.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu wyszło na jaw, że Jakub Meresiński usłyszał m.in. zarzuty popełnienia przestępstw oszustwa na szkodę Skarbu Państwa . Jak powiedział RMF FM Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej prokuratury, oszustwa były związane z rozliczaniem podatku VAT przez trzy firmy, w których mężczyzna pełnił funkcję prezesa zarządu. Śledztwo prowadzone jest również przeciwko 14 innym osobom. Postępowanie śledczych dotyczy lat 2012 - 2014.

APA