Pasażerowie pociągów na Śląsku, Podlasiu i w Kujawsko-Pomorskiem powinni przygotować się na zmiany. W życie wchodzą nowe rozkłady jazdy. Zmiany są związane m.in. z remontami torów.

Z tego powodu korekty do swojego rozkładu wprowadziły Koleje Śląskie. Od dzisiaj pasażerowie będą już mieli mniej kłopotów z objazdami na trasie Gliwice-Katowice-Częstochowa. Pociągi śląskiego przewoźnika nie będą już kursowały okrężną trasą przez Zabrze Makoszowy, Sosnowiec Południowy oraz Częstochowę Mirów. Nadal jednak część składów kursować będzie objazdem przez Bytom, omijając Rudę Śląską i Zabrze.

To najważniejsze zmiany, które będą obowiązywać do połowy grudnia. Wtedy wejdzie w życie nowy, roczny rozkład jazdy.

Zmiany także na Podlasiu i Kujawach

W związku z modernizacją linii kolejowych zmienia się także rozkład pociągów interREGIO na Podlasiu. Zmiany dotyczą przede wszystkim korekt odjazdów i przyjazdów. Pociąg "Szczeliniec" relacji Ełk-Międzylesie będzie odjeżdżał z Białegostoku cztery minuty później. Nie będzie już jednak kursował w piątki i niedziele.

Pociąg "Rudawy" z Białegostoku do Ełku odjedzie natomiast o dziewięć minut później, a od 4 listopada interREGIO "Żubr" z Białegostoku do Warszawy będzie kursował tylko w niedziele.

W Kujawsko-Pomorskiem zniknie natomiast z rozkładu jedno połączenie z Torunia do Bydgoszczy. To pociąg o godz. 5:43 wyruszający ze stacji Toruń Wschód. Dodatkowo 31 składów będzie kursować wcześniej, a 43 później.

(MRod)