Na kary dożywocia, 25 oraz pięciu lat więzienia skazano w Kielcach trzech mężczyzn oskarżonych o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem maturzysty z Suchedniowa. Proces w tej sprawie toczył się już po raz trzeci.

19-letni Bartłomiej z Suchedniowa zginął w maju 2002 roku. Skazani obrabowali go w Skarżysku-Kamiennej. Później porwali mężczyznę, a następnego dnia zabili go. Powodem zbrodni miała być sprzeczka. Ciała 19-latka do tej pory nie odnaleziono.

Jak poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach Marcin Chałoński, sąd uznał oskarżonych winnych zbrodni zabójstwa. Marcin P. został skazany na dożywocie, Norbert R. na 25 lat pozbawienia wolności, natomiast Krzysztof M. na pięć lat więzienia. Ostatni z mężczyzn poszedł na współpracę z organami ścigania, przyznał się do zarzucanego mu czynu i ujawnił wszystkie znane mu okoliczności przestępstwa, dlatego zastosowano wobec niego nadzwyczajne złagodzenie kary.

Wyrok nie jest prawomocny. Sprawa zabójstwa 19-latka była rozpatrywana już po raz trzeci. W lipcu 2007, a później w grudniu 2010 roku sąd wymierzył kary w takim samym wymiarze. Od obu wyroków odwołali się obrońcy, a Sąd Apelacyjny skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.