Resort gospodarki chce poważnie przyjrzeć się branży farmaceutycznej – donosi „Puls Biznesu”. Eksperci mają nadzieję, że nie skończy się tylko na analizie jej największych problemów.

Resort Janusza Piechocińskiego jest - według informacji "Pulsu Biznesu" poważnie zaniepokojony sytuacją na rynku związanym z produkcją leków. Ma już podobno konkretne plany, jak poprawić sytuację branży. Cały łańcuch farmaceutyczny ma zostać podzielony na etapy. Do nich zostaną przypisane firmy z całej Polski oraz regulacje prawne.

Zanim jednak dojdzie do rewolucji, branżę czeka szczegółowa diagnoza. Chodzi o zbadanie zarówno tego, w jakim jest stanie, jak i przyjrzenie się przepisom regulującym jej działalność.

Zdzisław Sabiłło, ekspert z firmy Pharma Business Administration mówi "Pulsowi Biznesu", że diagnoza to krok we właściwym kierunku. Oczywiście pod warunkiem, że na mapie się nie skończy, lecz będzie ona punktem wyjścia - np. do stworzenia dobrego prawa sprzyjającego rozwojowi biznesu farmaceutycznego - zastrzega.