Wracam do biznesu. Nie wystartuję w jesiennych wyborach parlamentarnych, będę pracował i zarabiał na życie - deklaruje w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawna" Ryszard Petru, lider partii Teraz!

 

Petru podkreśla, że nie chce przykładać ręki do uchwalania kolejnych ustaw niszczących gospodarkę. Dla naszego elektoratu ważniejsze jest zwycięstwo nad PiS niż program gospodarczy - mówi. Jak dodaje, nie jest w stanie przeciwstawić się tendencjom populistycznym tak skutecznie, jak by chciał.

Nie wystartuję w jesiennych wyborach parlamentarnych. Będę pracował i zarabiał na życie - deklaruje Petru.

Petru był założycielem i liderem Nowoczesnej. 31 maja 2015 r. odbył się w Warszawie kongres założycielski Stowarzyszenia NowoczesnaPL; 25 sierpnia zarejestrowana została partia o nazwie Nowoczesna Ryszarda Petru, która w październikowych wyborach parlamentarnych zdobyła 7,6 proc. głosów, co dało jej 28 mandatów w Sejmie. Przewodniczącym Nowoczesnej był wówczas Petru, a jego zastępczynią m.in. Katarzyna Lubnauer. Dwa lata później Petru stracił przywództwo na rzecz Lubnauer.

Petru opuścił partię 11 maja 2018 r. Uzasadniając wówczas swoją decyzję ocenił, że Nowoczesna przestała być partią "reform, zdrowego rozsądku, która nie zgadza się na bylejakość i konformizm". Jak dodał nie może brać odpowiedzialności za partię, na którą nie ma wpływu zarówno w sferze programowej, jak i politycznej.

W połowie listopada 2018 r. Ryszard Petru oraz była posłanka Nowoczesnej: Joanna Scheuring-Wielgus powołali Teraz! - nowe ugrupowanie polityczne, którego filarami są gospodarka i społeczeństwo.